Fotbal

Sparta má smůlu, na Partizan jen 1 000 fanoušků. Vláda nechce snižovat důvěru

Sparta má smůlu, na Partizan jen 1 000 fanoušků. Vláda nechce snižovat důvěru
Na Spartu může proti Partizanu přijít jen tisíc diváků. Zdroj: Profimedia

Na čtvrteční fotbalový zápas mezi Spartou Praha a Partizanem Bělehrad bude moci přijít pouze 1 000 diváků. Zástupci letenského klubu se sice pokoušeli získat výjimku, protože od soboty mohou být stadiony zaplněny z 50 %, ale nedočkali se jí. V den zápasu o tom Sparta informovala na svých sociálních sítích.

Ve čtvrtek od 21 hodin přivítá Sparta na svém stadionu Partizan Bělehrad v rámci prvního vyřazovacího kola Evropské konferenční ligy. Nebude se ale moci spolehnout na výraznou podporu svých fanoušků, kteří budou moci na stadion dorazit ve velmi omezeném počtu. 

Až do soboty 19. února totiž platí pandemický zákon, podle kterého může na veřejné akce pouze 1 000 lidí. O den později se ale mohou fotbalové stadiony zaplnit z poloviny, a od 1. března je dokonce povolena plná kapacita. Sparta tak logicky žádala o udělení výjimky, protože utkání se srbským soupeřem je pro klub i národní koeficient velmi důležité. A podpora fanoušků může hrát zásadní roli.

Dobrých zpráv se ale pražský klub nedočkal. "Kladné vyřízení naší žádosti o výjimku ohledně fanoušků na večerním zápase jsme neobdrželi. Těšíme se na podporu těch z vás, kteří dnes dorazí. Věříme, že i s tisícem fanoušků bude na Letné atmosféra, která nám pomůže k dobrému výsledku!" stojí v oficiálním prohlášení na sociálních sítích. 

Proč tomu tak bylo, vysvětlil mluvčí vlády České republiky Václav Smolka. "Vláda došla k tomu, že žádné výjimky z platných opatření udělovat nebude. Každý krok vlády má svá pozitiva i negativa, vnímáme samozřejmě i ekonomické dopady pandemie, kterým obyvatelé ČR čelí od jara 2020. Snažíme se, aby kroky vlády a ministerstva zdravotnictví byly jednoznačné a beze změn, aby nepřinášely riziko snížení důvěry či neakceptace vládních opatření."

Související obsah

​Spartě nebylo vyhověno i přesto, že na svém stadionu zřídila očkovací centrum, kde si mohli lidé chodit pro třetí posilující dávku od 10. ledna do 4. února. 

Sparta bude moci v utkání využít i Tomáše Čvančaru, který do klubu přestoupil v zimě z Jablonce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události