Od Michaela Krmenčíka se ve Slavii i v celé české lize čekalo mnohem více. Zkušený útočník v červeno-bílém dresu spíše strádá a po dvou absencích v sestavě požádal klub o zápasové vytížení v rezervě pražského celku. Proti Jablonci pak vstřelil dvě branky.
Michael Krmenčík přicházel do české ligy jako jedna z největších útočných posil za poslední léta, ale ve Slavii se mu moc nedaří. Skóroval pouze čtyřikrát a v duelech v Uherském Hradišti a proti Fenerbahce byl pouze na střídačce.
Zahrál si tak v sobotu za rezervu Slavie, které ještě nezačala ČFL, a hraje zatím pouze přátelské zápasy. Klub se utkal s Jabloncem na venkovní půdě v sestavě právě s Krmenčíkem, který o tuto šanci požádal. "Michael Krmenčík sám po zápase v Istanbulu požádal trenérský tým, aby mohl za B-tým nastoupit a odehrát delší časový úsek kvůli své absenci v minulých dvou zápasech," pronesl pro klubový web tiskový mluvčí Michal Býček.
Související obsah
Někdejší útočník Plzně, belgických Brugg či řeckého PAOKu se prosadil hned dvakrát a i díky němu Slavia vyhrála 4:2. Skóroval pokaždé na konci poločasu, a to ve 40. minutě a 83. minutě. Krmenčík si tak možná lehce zlepšil náladu.
Osmadvacetiletý útočník se v soutěžním utkání prosadil naposledy 7. listopadu proti Pardubicím, kde skóroval hned dvakrát. Krmenčík si letos zahrál i jednou právě v ČFL, kde za jeden zápas nastřílel hattrick.
Na rozdíl od Krmenčíka je Patrik Schick ve formě, proti Mohuči dal již 20. ligový gól v letošní sezóně: