United zvládli přestřelku s Leedsem, navíc zlomili prokletí rohových kopů

Harry Maguire oslavuje gól do sítě Leedsu Zdroj: Profimedia

Utkání mezi Manchesterem United a Leedsem nabídlo dramatickou podívanou. United po prvním poločase sice vedli o dva góly, ale soupeř během jedné minuty srovnal skóre. Nakonec ale o výhře rozhodli Fred a mladík Elanga. Hosté navíc poprvé v sezoně skórovali v ligovém zápase z rohu.

Třemi body proti Brightonu se Manchester United po dvou remízách vrátil na vítěznou cestu. A to chtěl potvrdit i proti Leedsu. Důležitý krok k tomu mohl ve 26. minutě udělat Ronaldo, ale po přihrávce Pogby trefil z malého vápna jen brankáře.

Úspěšnější byli hráči United o osm minut později. Shaw odcentroval z rohového kopu, míč se dostal k Harrymu Maguiremu, který jej dostal hlavou do sítě. Byl to vůbec první gól z tohoto typu standardní situace v Premier League, který Manchester United tuto sezonu vstřelil. Předchozích 138 pokusů bylo neúspěšných. Ještě do přestávky se Rudým ďáblům podařilo zvýšit, když v páté minutě nastavení prvního poločasu skóroval Bruno Fernandes.

Úvod druhého poločasu byl ale pro domácí jako z hodně špatného snu. V 53. minutě se parádně trefil Rodrigo, díky čemuž snížil na 1:2 a o minutu později už bylo srovnáno, když Raphinha skluzem dostal míč do sítě po přihrávce Jamese.

​Z tohoto šoku se ale United dokázali oklepat v 70. minutě, když si Fred narazil se Sanchem a tvrdou ranou na přední tyč vrátil svému týmu vedení. O tři minuty později ale mohlo být zase srovnáno, ale Klich ve vyložené šanci vystřelil po zemi příliš slabě a de Gea jeho pokus v pohodě kryl.

Definitivní razítko na výhru United dal v 88. minutě 19letý Elanga, který využil Fernandesovu přihrávku. Hosté se tak dostali na čtvrté místo v tabulce, ale mají odehráno o tři zápasy méně než Arsenal a Tottenham.

Nedělní výsledky 26 kola Premier League:

Leeds – Manchester United 2:4 (0:2)

Branky: 53. Rodrigo, 54. Raphinha – 34. Maguire, 45+5. B. Fernandes, 70. Fred, 88. Elanga

Wolves – Leicester City 2:1

Branky: 10. Neves (Jiménez), 66. Podence (Dendoncker) – 41. Lookman (Albrighton)

V FA Cupu se Manchesteru United nedařilo, když prohrál s druholigovým týmem Middlesbrough: