Fotbalová nešťastnice! Reprezentantka dala "dokonalý" hattrick z vlastních gólů

Tak tohle se jen tak nevidí! Novozélanďanka Meikayla Mooreová si v utkání národního týmu proti USA vstřelila tři vlastní góly během 31 minut. I díky tomu ženy z ostrovního státu prohrály na SheBelieves Cupu proti jedné z nejlepších reprezentací světa 0:5. Ještě ke všemu se jí povedl takzvaný "dokonalý hattrick", protože góly dala levou nohou, pravou nohou a hlavou. Není ale jediná, komu se takový kousek v profesionálním fotbale podařil.

Tomu se říká skutečný zápas blbec. Pro pětadvacetiletou obránkyni Liverpoolu bylo všechno špatně už od začátku utkání. V páté minutě Sophia Smithová odcentrovala z levé strany do vápna, kde si Mooreová míč nešťastně srazila do vlastní sítě pravou nohou.

Než se stačila z tohoto šoku vzpamatovat, za další minutu přišel další. Ihned po rozehrávce se Američanky dostaly do dalšího útoku a Sofia Hueartová odcentrovala z pravé strany přesně do míst, kde byla opět Mooreová, která poslala míč do sítě tentokrát hlavou.

Malá sportovní tragédie byla dokonána ve 36. minutě. Ashley Sanchezová vnikla do pokutového území, poslala rychlou přihrávku na malé vápno, kde dezorientovaná Mooreová kopla míč do sítě levou nohou, čímž její hattrick byl doslova "dokonalý". Následně jen velmi těžko potlačovala slzy a trenér ji o čtyři minuty později vystřídal.

​Není ale jediná, komu se v historii povedl takový kousek. Belgičan Stan van den Buys to dokázal v dresu Germinalu Ekerenu proti Anderlechtu, to se psal rok 1996. Pozoruhodný počin má na svědomí i hráč Aston Villy Chris Nicholl, který v roce 1976 vstřelil v jednom utkání proti Leicesteru hned čtyři góly, ale z toho dva byly do vlastní sítě.

Fotbalové přehmaty se ale dějí i takovým hvězdám, jako je Neymar, který v lize kopl penaltu tímto způsobem: