Veselý porazil grandslamového šampiona, cenný skalp má i Martincová

Jiří Veselý na turnaji v Dubaji | Zdroj: Profimedia

Konečně to vyšlo. Tenista Jiří Veselý na turnaji v Dubaji na čtvrtý pokus přešel přes první kolo. V něm si vyšlápl na vítěze US Open z roku 2014 Marina Čiliče, kterého porazil 6:4 a 7:6. Cenný skalp si připsala i Tereza Martincová v Dauhá, kde po obrovské bitvě vyzrála na Elinu Svitolinovou.

Vypadá to, že se snad u tenisty Jiřího Veselého začíná blýskat na lepší časy. V Dubaji nejprve zvládnul dvoukolovou kvalifikaci a nyní prošel do osmifinále, když dokázal porazit Chorvata Marina Čiliče.

Veselému se parádně dařilo na servisu, kde byl do stavu 6:4 a 5:3 suverénní. Příbramský rodák se dostal při podání soupeře ke třem mečbolům, které ale proměnit nedokázal. Čiliče to tak nakoplo a vzápětí dokázal prorazit servis českého hráče.

​Druhý set tak došel do tie-breaku, kde už český levoruký tenista dominoval a dokázal zkrácenou hru vyhrát 7:3. Po roce tak slaví na okruhu ATP třetí vítězství v řadě. O druhé letošní čtvrtfinále zabojuje buď s Arthurem Rinderknechem, nebo Robertem Bautistou.

​Skvěle si vedla také Tereza Martincová na turnaji v katarském Dauhá. Postavila se bývalé šampionce Turnaje mistryň, aktuální světové patnáctce Elině Svitolinové. První set vyhrála v tiebreaku Ukrajinka.

V druhé sadě si hráčky vzaly vzájemně každá třikrát servis a vyrovnaný průběh za stavu 6:5 rozsekla Češka svým čtvrtým brejkem v setu. Rovněž třetí sada byla vyrovnaná, obě hráčky ztratily třikrát své podání a jelikož Svitolinová nedokázala využít vedení 5:3, opět se šlo do zkrácené hry. Její průběh kopíroval průběh celého utkání, když bylo do poslední chvíle všechno otevřené. Martincová ovšem za stavu 6:5 využila první mečbol a po tříhodinové bitvě postoupila do druhého kola, kde se utká s vítězkou zápasu Rusová Kuděrmětovová.

ATP 500 Dubaj –⁠ 1. kolo
J. Veselý –⁠ M. Čilič 6:4, 7:6(3)

WTA 1000 Dauhá – 1. kolo
T. Martincová – E. Svitolinová 6:7(2), 7:5, 7:6(5)

Jiří Veselý porazil bývalého vítěze US Open. Právě na tom loňském se český tenista poroučel z turnaje v 1. kole: