Eriksen poprvé po kolapsu nastoupil za Brentford. Proti Rangers zářil

Christian Eriksen v dresu Brentfordu | Zdroj: Profimedia

Christian Eriksen po svém loňském kolapsu na evropském šampionátu se už zase naplno věnuje fotbalu. Po přestupu z Interu Milán do Brentfordu poprvé nastoupil v přátelském duelu se skotskými Rangers. A ihned zapsal dvě asistence.

Bylo to vůbec poprvé, kdy zkušený záložník nastoupil k utkání po svém kolapsu v úvodním zápase Dánů na mistrovství Evropy, ve kterém se utkali s Finskem. Eriksen nastoupil za Brentford vůbec poprvé, když naskočil do přípravného duelu se skotskými Rangers.

A hned v 15. minutě se zapsal do statistik, když přihrál na gól Jörgensenovi. Rangers skóre ještě v prvním poločase otočili, přestože v Česku ne příliš oblíbený Roofe nedal penaltu. Nicméně anglický celek dokázal v druhé půli srovnat krok.

​A opět v tom měl prsty 30letý záložník. Eriksen se postavil k přímému kopu a posadil míč na hlavu Tristana Cramy. Zápas skončil 2:2 a dánský fotbalista odehrál 77 minut. Naposledy hrál právě na zmíněném mistrovství Evropy proti Finsku, což bylo 12. června.

Následně se musel podrobit operaci, kde mu byl voperován kardiostimulátor. Z toho důvodu musel opustit Inter Milán, jelikož italské předpisy zakazují kontaktní sport na vrcholné úrovni se zařízeními, která jsou voperovaná do těla, aby hlídala srdeční rytmus.

Po kolapsu a úspěšné operaci podepsal Christian Eriksen novou smlouvu v Brentfordu: