Fotbal

Proč jste nám na stadionu postavili ploty, zuří slávisté. Tvrdík vysvětluje

Proč jste nám na stadionu postavili ploty, zuří slávisté. Tvrdík vysvětluje
Zdroj: profimedia.cz

Od soboty 19. února mohou fotbaloví fanoušci zpět na stadiony opět ve velkém počtu. Při domácím zápase proti Bohemians ale měli slávističtí příznivci nemilé zjištění, že klub v koridoru na stadionu postavil kovové ploty, které neumožňují průchod, což považovali za jeden z benefitů jejich domácího prostředí. Na kritiku následně reagoval i předseda představenstva pražského klubu Jaroslav Tvrdík.

Po rozvolnění protiepidemických opatření dorazilo v neděli na stadion už 9 682 diváků. Byli tak svědky vítězství Slavie v malém pražském derby proti Bohemians 1:0, ale fanoušci domácích úplně spokojení nebyli, což následně vyjádřili na sociálních sítích zástupci Tribuny Sever, která se primárně stará o atmosféru během zápasů.

"Během včerejšího (sobotního) utkání byly v koridoru na stadionu kovové ploty, které neumožňovaly průchod. Jsme hrdí, že stadion je průchozí, a pak si ho sami nesmyslně uzavřeme? Kdo tohle vymyslel? A hlavně proč?," diví se na sociálních sítích, kde si následně rýpli do svého klubu. "Ono proklamované "Těšíme se na fanoušky na stadionu" potom vyznívá jako úplně prázdné gesto a fráze," neberou si servítky kotelníci pražského klubu. 

"My jako Tribuna Sever máme jeden z hlavních úkolů vytvářet atmosféru na stadionu a podporovat hráče na hřišti. Mrzí nás, že tyhle kroky to úplně neumožňují," pokračují dále fanoušci Slavie, kteří na závěrečnou děkovačku tak nemohli přijít v obvyklém počtu. "I když za to nemůžeme, omlouváme se všem slávistům, kteří si chtěli jít do kotle zafandit nebo si užít tradiční děkovačku. Jsme přesvědčeni, že tento experiment už se ve čtvrtek nebude opakovat," uzavírají. 

Související obsah

​O chvíli později na tuto stížnost reagoval i předseda představenstva Jaroslav Tvrdík, který z této novinky také neměl radost a stanovil podmínku, za které budou ploty zase odstraněny: "Stačí málo. Garance TS, že stadion i jeho okolí je bezpečným místem pro všechny naše fanoušky. Malé i velké, normální i handicapované, domácí i hosty. S vlajkami i bez vlajek. Velmi rád bych zaváděná bezpečnostní opatření uvnitř i vně stadionu považoval za nadbytečná. Nevítáme to!" 

Ve čtvrtek čeká Slavii další domácí zápas, kdy v odvetě vyzve turecký Fenerbahce Istanbul, který v prvním utkání porazila na horké turecké půdě 3:2. I zde bude moci přijít polovina kapacity stadionu, od 1. března již může být vyprodáno. 

Slávisté v letošní sezoně hrají v nových dresech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události