Tenis

Do příště se musím poučit, říká po bitvě se Stephensovou čtrnáctiletá Fruhvirtová

Ve čtrnácti letech na kurtu září, v mexické Guadalajaře se postavila Sloane Stephensové, bývalé šampionce US Open. Češka Brenda Fruhvirtová sice při své premiéře na okruhu WTA padla, nicméně nepředvedla vůbec špatný výkon. Po zápase mluvila v rozhovoru o podmínkách, zkušenostech i svých dojmech z turnaje.

Kvalifikace jí vyšla náramně, nejprve přehrála Italku Erraniovou poměrem 2:1, následně si s přehledem poradila i se Švýcarkou Kungovou. Čtrnáctiletou tenistku z České republiky pak čekala grandslamová vítězka Stephensová.

Fruhvirtová nejprve Američanku trápila, udržela první dva servisy a srdnatě favoritce utkání vzdorovala. Pak ale Stephensová přeřadila na vyšší rychlostní stupeň, ovládla první set 6:2, ve druhém skóre zopakovala a postoupila přes naší naději velmi jasně 2:0 na sety.

Související obsah

​Čtrnáctiletá vycházející hvězda tenisového nebe nejprve hodnotila uplynulé dny v Mexiku: "Tak celkově jsem spokojená s tím, co se mi podařilo v posledních třech týdnech, ale v zápase se Stephensovou už na mě dolehla únava. Ty podmínky ve vysoké nadmořské výšce byly úplně jiné, náročné. Dost foukal vítr," svěřila se Fruhvirtová.

Česká hráčka poté dodala: "Také jsem absolvovala dost náročný zápas proti Saře Erraniové v prvním kole kvalifikace. Takže toto beru jako super zkušenost, ale musím se z toho do příště poučit," dodala Brenda Fruhvirtová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události