Další sporty

Kouč české reprezentace: Lakros je na vzestupu, děti přecházejí z baseballu

Kouč české reprezentace: Lakros je na vzestupu, děti přecházejí z baseballu
Brian Witmer | Zdroj: Poskytnuto Kateřinou Hrubou

Američan Brian Witmer je trenérem české reprezentace v lakrosu a sám si zahrál v New Yorku, Kanadě či v Austrálii. Trénoval v Itálii, hrál turnaje v Singapuru, v Hongkongu a v řadě dalších evropských zemí. Usídlil se ovšem v Česku, kde si našel snoubenku a vzkazuje: "V Česku je nejlepší lakros v Evropě."

"Je zde nejlepší lakros v Evropě. V jiných státech je sice více týmů, ale s méně kvalitními hráči. Češi jsou skvělí lední hokejisté a tenisté, tyhle dovednosti se tu skvěle zkombinují," pronesl Brian Witmer, který je trenérem české fieldlakrosové reprezentace a hraje i za Lakros Zbraslav. 

"Počty dětí v baseballu v Americe klesají, protože je tam hodně prostojů a nedynamických momentů. Přitom děti chtějí běhat a srážet se navzájem. Vidíme, jak přecházejí z baseballu k lakrosu," všímá si Witmer.

Související obsah

"Rád bych viděl celkově více hráčů, ale to je postupný proces," dodal Witmer, který trénuje český reprezentační tým ve fieldlakrosu. Přitom hraje také boxlakros. "Chci se jako reprezentační hráč připojit do týmu pro mistrovství Evropy v boxlakrosu, které se uskuteční v letošním roce," poodhaluje své plány americký rodák. 

Podle jeho slov je navíc lakros na vzestupu. "Pokud se chceme dostat na olympiádu, potřebujeme mnohem větší účast hráčů po celém světě. Dávám nám 70% šanci," tvrdí Witmer. Pokud se tak stane, půjde o zcela novou lakrosovou variantu jménem sixes – tedy o dynamickou verzi s menším počtem hráčů. "Češi jsou v této nové disciplíně fantastičtí. Padá tam více branek, pro nové fanoušky je to velmi vzrušující produkt," uzavírá. 

Český lakros se touží dostat na olympiádu v Los Angeles:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události