Další sporty

Lakros by se chtěl zúčastnit OH, Češkám pomáhá i beachvolejbalistka Sluková

Blíží se velká premiéra lakrosu? O tomto původně indiánském sportu se hojně mluví ve spojitosti s jeho zařazením do programu letních olympijských her v Los Angeles 2028. A naši zemi by rádi reprezentovaly i české hráčky lakrosu, které si dokonce přivedly do svých řad velkou posilu – beachvolejbalistku Markétu Nausch Slukovou.

33letá plážová volejbalistka zamířila do bašty lakrosu v Česku – Radotína, kde si zkusila lakrosový trénink a zastřílela si na bránu. Sama se pak nebránila myšlence, že by si třeba tento sport někdy vyzkoušela na ostro. "No, pojďme říct, že není všem dnům konec. A třeba teď když jsem si to vyzkoušela, tak klidně jo," dodala s úsměvem Nausch Sluková, která sama z Radotína pochází.

Lakros momentálně usiluje o to, aby byl zařazen do programu olympijských her v Los Angeles. Ostatně ve Spojených státech je tento sport velice populární a existuje zde pro něj veškeré zázemí. Šance zúčastnit se olympiády tak chtějí vzít za pačesy i české lakrosačky, které kvůli tomu musely začít hrát tzv. šestkový lakros, v jehož podobě by se měl tento sport na olympiádě případně objevit. Nausch Sluková se tak stala ambasadorkou nově vzniklé ligy s názvem Czech Sixes League.

Související obsah

Samotné hráčky lakrosu by kromě beachvolejbalistky Nausch Slukové braly do svých řad i další holky, aby v Česku rozšířily povědomí o tomto sportu. "Bereme všechny, naučíme je to, vezmu si je na starost a pojedeme na olympiádu," dodává jedna z reprezentantek Anna Lottman.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události