Fotbal

Slavia stojí za svými Ukrajinci, nabízí maximální podporu

Slavia stojí za svými Ukrajinci, nabízí maximální podporu
Obránce pražské Slavie Taras Kačaraba. | Zdroj: Profimedia.cz

Válečný konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou se dotýká i pražské fotbalové Slavie, jelikož má ve svém kádru dva Ukrajince. Nyní jim proto nabízí v této těžké chvíli maximální podporu.

"Jsou věci, které jdou daleko za hranice fotbalového světa. Taras Kačaraba a Maksym Talovjerov se svými rodinami mají od Slavie maximální podporu. Klub nabídl hráčům pomoc v případě jakékoliv potřeby. Zároveň vyjadřujeme podporu a mnoho sil a vůle všem Ukrajincům," napsala Slavia na svém oficiálním twitterovém účtu.

Kromě výše zmíněných dvou slávistů má ve svém kádru jednoho Ukrajince také Slovan Liberec. Kyjevský rodák Andrij Juzvak nastupuje za rezervní tým Severočechů v české fotbalové lize.

Talovjerov do Slavie přestoupil v lednu z Českých Budějovic, ale za sešívané stihl odehrát zatím pouze 11 minut. Kačaraba je oporou defenzivy klubu z Edenu. V letošní sezoně nastoupil do 26 zápasů a v lize vstřelil i jeden gól.

Související obsah

Právě Kačaraba na svůj instagramový profil ještě ve středu večer před plným vypuknutím konfliktu umístil příspěvek, ve kterém píše, že je hrdým Ukrajincem, a děkuje všem, kteří pomáhají bránit jeho zemi.

Podporu nejen svému obránci Kovernikovovi, ale všem Ukrajincům vyjádřila také pražská Dukla

Válečný konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou naplno vypukl v noci ze středy na čtvrtek, když ruský prezident Vladimir Putin ve svém projevu uvedl, že Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika trpí pod útlakem kyjevského režimu. Ruská armáda na mnoha místech napadla Ukrajinu a rakety vybuchují téměř po celé Ukrajině.

Exploze se vyskytují prakticky po celé Ukrajině:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události