Fotbal

Dochází jim jídlo i peníze. Brazilští fotbalisté uvázli v Kyjevě a prosí o pomoc

Válečný konflikt na Ukrajině zasáhl i brazilské fotbalisty, kteří působí ve dvou předních ukrajinských klubech – Šachtaru Doněck a Dynamu Kyjev. Ti se společně s rodinami shromáždili v jednom z kyjevských hotelů a žádají o evakuaci ze země. O své situaci dokonce natočili video. Podle zkušeného útočníka Júniora Moraese skupině dochází jídlo i peníze.

"Situace je zoufalá". Přesně tak se vyjádřil o dění na Ukrajině brazilský fotbalista Júnior Moraes, který hraje za doněcký Šachtar. Zkušený forvard se společně s rodinou a několika dalšími krajany z řad fotbalistů a jejich blízkými ukryl v jednom z kyjevských hotelů, kde všichni čekají na pomoc.

Skupina dokonce natočila video, aby na sebe upozornila brazilskou vládu. "Žádám vás o zveřejnění tohoto videa, aby se dostalo k vládě," uvedl čtyřiatřicetiletý Moraes podle listu Daily Mail.

Související obsah

V nahrávce žádá o pomoc a evakuaci z Ukrajiny. Vyděšeným fotbalovým hvězdám prý totiž dochází jídlo i peníze. Poté, co ruský prezident Putin nařídil invazi, byly zablokovány silnice z Kyjeva, aby nikdo nemohl utéct. Zavřené jsou navíc i hranice.

​Zda brazilská vláda volání o pomoc vyslyší, je ve hvězdách. Důležitým faktem je, že například Moraes přijal v roce 2019 ukrajinské občanství a od stejného roku nastupuje za ukrajinskou fotbalovou reprezentaci. Brazilci mají už mnoho let v Šachtaru velmi silné zastoupení. Na soupisce lídra ukrajinské ligy se nyní nachází hned 13 hráčů z této jihoamerické země.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události