Fotbal

Hostování Micka van Burena platí, disciplinární komise řízení nezahájí

Hostování Micka van Burena platí, disciplinární komise řízení nezahájí
Mick van Buren v souboji s Janem Vondrou z Bohemians Zdroj: Profimedia

Jeden špatný podpis ve smlouvě o hostování mohl českobudějovickému Dynamu pořádně uškodit. Nakonec se ale vše obešlo bez problémů, van Buren může pokračovat v jihočeském celku a ten nebude nijak dále potrestán. Disciplinární komise to dále řešit nebude.

Smlouva Micka van Burena měla být podepsána falešně od majitele klubu Vladimíra Koubka a všechny zápasy, kde nizozemský ofenzivní hráč nastoupil, měly být kontumovány. Českých Budějovic i Slavie, odkud van Buren hostuje, ovšem vše bylo v pořádku.

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace to ve čtvrtek potvrdila. "Disciplinární komise se v rámci předběžného šetření zabývala údajnou nepravostí podpisu, jenž se měl objevit na dohodě o hostování hráče Micka van Burena uzavřené mezi kluby SK Dynamo České Budějovice a SK Slavia Praha. DK LFA si vyžádala vyjádření obou klubů a FAČR a po důkladné analýze neshledala důvod k zahájení disciplinárního řízení," zní v oficiálním prohlášení LFA.

Související obsah

Pokud by ke kontumaci došlo, týkalo by se to celkem 14 zápasů a došlo by k dramatickým změnám v tabulce. Dynamo by například přišlo o 19 bodů, což by ho odsunulo na poslední místo, čtyři body za aktuálně nejhorší Karvinou. 

Fotbalisty českobudějovického Dynama překvapil na přípravě v Turecku sníh, podle místních první za třicet let:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události