Fotbal

Slávistická solidarita: Speciální trika, píseň od Kryla i kapitán Kačaraba

Slávistická solidarita: Speciální trika, píseň od Kryla i kapitán Kačaraba
Slavia Praha a podpora Ukrajině | Zdroj: Twitter @OndraZlamal

Obrovskou solidaritou se zaskvěla pražská Slavia před utkáním s Fenerbahce. Taras Kačaraba, který je ukrajinským rodákem, byl kapitánem v duelu, kdy je jeho země pod útokem Ruska. Na stadionu poté hrál hit od Karla Kryla a hráči přišli na úvodní výkop ve speciálních tričkách.

Ve čtvrtek ráno vpadli Rusové na území Ukrajiny, kde odstartovali válku na území Evropy. Celý svět, ale i sportovní organizace přislíbily východnímu státu peněžní a hmotnou injekci. Vyjadřuje se i velká solidarita, přidala se také Slavia.

Nejdříve udělala Tarase Kačarabu kapitánem a slíbila mu pomoc. "Jsou věci, které jdou daleko za hranice fotbalového světa. Taras Kačaraba a Maksym Talovjerov se svými rodinami mají od Slavie maximální podporu. Klub nabídl hráčům pomoc v případě jakékoliv potřeby. Zároveň vyjadřujeme podporu a mnoho sil a vůle všem Ukrajincům," napsala Slavia na svém oficiálním twitterovém účtu v dopoledních hodinách.

Před zápasem se Edenem dokonce linula slavná píseň od Karla Kryla:

Související obsah

Před samotným výkopem se Slávisté na hřišti objevili v tričkách na podporu Ukrajiny a na sociálních sítích před nimi smekli také fanoušci konkurenční Sparty. U sektoru fanoušků se dokonce objevil transparent odsuzující válku.

Od nové sezóny nastupuje Slavia v těchto dresech:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události