Tenis

Porazil "Djokera" a podpořil Ukrajinu. Obrovský úspěch, radoval se Veselý

Dokázal to, co se jen tak někomu nepodaří. Tenista Jiří Veselý si ve čtvrtfinále turnaje v Dubaji vyšlápl na hvězdného Novaka Djokoviče a světovou jedničku vyprovodil z kurtu po dvou vyhraných setech. Po zápase český sportovec vyjádřil solidaritu s Ukrajinou, když místo tradičního podpisu na kameru napsal anglicky slovo Ukrajina a přidal srdíčko. Vítěznou bitvu si pak hodně pochvaloval. "Je to obrovský úspěch. Vůbec jsem nečekal, že mohu vyhrát," přiznal upřímně osmadvacetiletý reprezentant.

Když na turnaji ve Spojených arabských emirátech postupně vyřadil Čiliče a Bautistu-Aguta, začalo to vypadat, že si Jiří Veselý přivezl slušnou formu. Los mu ale následně postavil do cesty nejtěžšího možného soupeře – světovou jedničku Novaka Djokoviče. Ani hvězdného Srba se však nezalekl a po velké bitvě ho vyřadil. 

Z vítězství tak měl o to větší radost. "Samozřejmě se cítím skvěle. Myslím si, že je to obrovský úspěch. Vůbec jsem nečekal, že bych mohl vyhrát, abych byl upřímný," přiznal na pozápasové konferenci osmadvacetiletý Čech.

Svůj triumf srovnal i s předchozím vzájemným střetnutím, které se odehrálo v roce 2016. I tehdy Veselý vyhrál a má tak s Djokovičem pozitivní bilanci 2:0. "To, co se povedlo tenkrát v Monaku, bylo neskutečné. Na druhu stranu to byl jeho první zápas na antuce. Přiletěl po dlouhé americké šňůře. A teď přiletěl sem, kde to byl jeho první turnaj po všech těch věcech, které se odehrály. Myslel jsem si, že bude maximálně připravený, maximálně soustředěný," popsal své pocity český hráč.

Související obsah

​Ten také uvedl, že Srb zřejmě na maximum připravený byl, ale nedokázal reagovat na Veselého hru. "Myslím si, že určitě připravený a soustředěný byl, ale nějakým způsobem jsem od úplného začátku cítil, že mu ta moje hra, řekl bych, trošku vadí, že je nepříjemná," poznamenal.

Klíčovým momentem podle Čecha byl už první gem, v němž Djokoviče brejknul. "Díky tomu prvnímu brejku hnedka na úvod jsem se trošku zklidnil. Přišlo mi, že jsem ty jeho výměny stíhal i pohybově a díky tomu jsem vlastně tak nějak zůstal klidný," přiznal.

Svůj parádní triumf věnoval Ukrajině, která se momentálně brání ruské invazi. Místo tradičního vítězného podpisu do kamery na objektiv napsal anglické slovo "Ukraine", tedy Ukrajina, a připojil srdíčko. Teď už se připravuje na semifinále, v němž vyzve Kanaďana Šapovalova.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události