Hokej

Chára je novým rekordmanem NHL. Jsem šťastný, že můžu hrát, přiznal skromně

Hokejista Zdeno Chára je novým rekordmanem NHL. 44letý rodák z Trenčína totiž stanovil nové maximum v počtu zápasů odehraných v nejlepší hokejové lize z pozice obránce.

"Jsem moc šťastný, že ještě můžu hrát," přiznal Chára se svou typickou skromností. Slovenský obránce odehrál v noci na pátek rekordní 1 652. zápas v NHL, čímž se osamostatnil od dosavadního rekordmana Chrise Cheliose.

"Je to pozoruhodný výkon. Tím spíš, když si uvědomíte, o jak vysokého hokejistu se jedná, jak dlouho vydržel na vrcholu, jak stabilní jsou jeho výkony. V mých očích je to skvělý chlapík, úžasná osobnost do týmu," ocenil schopnosti slovenského obra Chelios.

Související obsah

​Radost z rekordního zápasu mu musela zkazit jen těsná prohra se San Jose Sharks 3:4 po nájezdech. Obránce New York Islanders se sice nezapsal do bodových statistik, nicméně si připsal pětiminutový trest za rvačku.

"Jsem velmi vděčný za to, kolik jsem mohl během těch let potkat skvělých spoluhráčů, trenérů, členů realizačního týmu a přátel vůbec. Nic z toho samozřejmě nebylo důležitější než podpora mé rodiny. Bez nich bych tu teď nebyl," vyprávěl po zápase spokojený Zdeno Chára.

Související obsah

​44letý slovenský obránce započal svou kariéru v NHL v roce 1997, kdy debutoval právě za Islanders. Následně prošel také Ottawou, Bostonem a Washingtonem. Celkově pak v 1 652 zápasech nasbíral 674 bodů.

"Už jako nováček byl neuvěřitelně pilný, hodně na sobě makal i mimo led. I to je pravděpodobně důvod, proč v NHL vydržel tak dlouho. Je až neuvěřitelné, jak moc se během své kariéry dokázal zlepšit. Zkraje svého působení připomínal při své výšce Bambiho (animovanou postavu pozn. red.) na ledě, dotáhnul to však až k těm nejprestižnějším oceněním. Pro mě je fantastické vidět, kam až může člověka dovést tvrdá práce," dodal na adresu Cháry slavný obránce Islanders Bryan McCabe.

Související obsah

​S počtem 1 652 zápasů se Zdeno Chára řadí na celkové sedmé místo v počtu odehraných utkání v NHL. Absolutním rekordmanem je Patrick Marleau s počtem zápasů 1 779.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události