Hokej

Dvacetiletý hokejista bojuje o život. Talent Toronta má nádor na mozku

Dvacetiletý hokejista bojuje o život. Talent Toronta má nádor na mozku
Rodion Amirov v dresu Ufy Zdroj: Profimedia.cz

S hodně smutnou zprávou přišel generální manažer Toronta Maple Leafs Kyle Dubas. V oficiálním prohlášení na klubovém webu fanoušky seznámil s tím, že talentovaný ruský útočník Rodion Amirov má nádor na mozku. "Výzvy, které v životě dostanete, musíte překonat," pronesl odhodlaně dvacetiletý útočník.

Rodák z ruského Salavatu, který v letošní sezoně nastupoval za stejnojmenný tým v ruském městě Ufa, bojuje s opravdu náročnou nemocí. Patnáctý výběr draftu roku 2020 má podle generálního manažera Leafs nádor na mozku.

Dubas to uvedl v oficiálním prohlášení na klubovém webu Toronta, téměř hned se zpráva začala šířit internetem. Amirovi celá hokejová komunita přeje co nejrychlejší uzdravení a myslí na něj v jeho nejhorších časech života. Ruský mladík se aktuálně léčí v Německu. 

"Chci zůstat pozitivní a chci, aby takto lidé na mě i mysleli," pronesl Amirov v rozhovoru pro Sportsnet. "Žiji normální život. Trénuji, bruslím a chodím do posilovny. Dělám podobné cviky, které bych dělal normálně. Akorát sám," dodal Amirov, jenž má za sebou první týden chemoterapie.

Související obsah

Amirov začal sezónu v dresu Ufy, ale před startem ročníku se zranil a stihl letos odehrát pouze deset utkání. V průběhu zotavování z tohoto zranění se u něj objevily nové, nesouvisející příznaky, které si v posledních několika měsících vyžádaly pokračující rozsáhlá vyšetření. Načež bylo zjištěno to nejhorší. 

"Náš zdravotnický personál byl zapojen do celého procesu spolu s Ufou a jsme v přímém kontaktu, abychom mohli sledovat jeho léčbu a péči. Rodion má plnou podporu organizace Toronto Maple Leafs a my budeme i nadále zajišťovat, aby se mu během tohoto procesu dostalo té nejlepší možné péče," pronesl Kyle Dubas.

Za Toronto hraje například český útočník David Kämpf, který se takhle naposledy prosadil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události