Další sporty

Do války se přidali i bratři Kličkové. Boxerští šampioni budou bránit Kyjev

Do války mezi Ruskem a Ukrajinou vstupuje i bývalý šampion v těžké váze a nynější starosta Kyjeva Vitalij Kličko. 50letý bývalý boxer tak doplní svého bratra Vladimira Klička, jenž vypomáhá ukrajinským vojákům už od začátku února.

"Nemám jinou možnost, musím to udělat. Kyjev je v ohrožení a mojí hlavní prioritou je nyní spolupráce s policií a armádou na podpoře kritické infrastruktury, včetně dodávek elektřiny, plynu a vody pro obyvatele," vyjádřil se Vitalij Kličko pro agenturu Reuters. 50letý bývalý boxer je starostou Kyjeva od roku 2014.

Vitalij tak ve válce Ruska proti Ukrajině doplní mladšího bratra Vladimira a společně budou bránit svou zem. "Není to válka Ukrajiny. Je to Putinova válka. Dává jasně najevo, že chce zničit ukrajinský stát a suverenitu jeho lidu. Po slovech následují rakety a tanky. Přichází na nás zkáza a smrt. Krev se smísí se slzami. Ukrajinský lid je ale silný. Musíme čelit realitě a mít odvahu vyvodit závěry pro naši budoucnost a budoucnost našich dětí," napsal rázně na sociální síť LinkedIn Vitalij Kličko, který v minulosti držel pás tří ze čtyř hlavních boxerských organizací, tedy IBF, WBO a WBA. Je také olympijským vítězem z Atlanty 1996.

Související obsah

​Rusko zaútočila na Ukrajinu ve čtvrtek ráno. Momentálně to vypadá, že hlavním cílem ruské invaze je obsazení ukrajinské metropole Kyjeva. V hlavním městě se tak od pátečního rána ozývají exploze. Po celém městě se přes den pohybovalo velké množství ukrajinských vojáků a odpoledne do Kyjeva vjela i ukrajinská bojová vozidla. Armáda také rozdala tisíce zbraní a munici záložníkům a civilistům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události