Hokej

Ovečkin se vyjádřil k prezidentu Putinovi. Pak vydal jasné stanovisko k válce

Ovečkin se vyjádřil k prezidentu Putinovi. Pak vydal jasné stanovisko k válce
Hokejista Alexandr Ovečkin v dresu Washingtonu Zdroj: profimedia.cz/UPI

Hokejista Alexandr Ovečkin prolomil mlčení a poprvé se vyjádřil k ruské invazi na Ukrajinu. 36letý útočník Washingtonu Capitals je velkým podporovatelem prezidenta Putina, nicméně v tomto případě má jasný názor: "Doufám, že to brzy skončí a na celém světě bude mír."

Alexandr Ovečkin významně podporoval Vladimira Putina před prezidentskými volbami v roce 2017. Profilovou fotografii ruského hokejisty na instagramu pak zdobí právě společný snímek s prezidentem Putinem.

"Je to můj prezident, ale jak jsem řekl, nejsem politik. Já jsem sportovec a doufám, že vše bude brzy hotové. Je to teď těžká situace pro obě strany, takže doufám, že to všechno skončí," prohlásil 36letý slavný hokejista.

Související obsah

Rodina Ovečkina včetně jeho manželky je momentálně v Rusku. "Mám rodinu v Rusku a jsou to děsivé chvíle, ale nemůžeme dělat nic. Jen doufáme, že to brzy skončí a všechno bude v pořádku," odpověděl útočník Washingtonu Capitals.

Související obsah

Ruský hokejista pak při zvídavých otázkách novinářů vyjádřil jasné stanovisko k válce mezi Ruskem a Ukrajinou. "Prosím, už žádnou válku. Nezáleží na tom, kdo je ve válce, jestli Rusko, Ukrajina, nebo jiné země. Myslím, že žijeme ve světě, kde bychom měli žít v míru," dodal Ovečkin na závěr.

Alexandr Ovečkin se stal nejlepším střelcem v přesilovkách ve slavné NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události