Hokej

Král chystá bojkot zápasů s Ruskem. Patrně je nepozve ani na České hry

Prezident českého hokeje Tomáš Král je velice znepokojený situací na Ukrajině. Proto se rozhodl na 28. února svolat mimořádné jednání výkonného výboru, na kterém chce navrhnout okamžité zrušení dvoustranných reprezentačních sportovních akcí s účastí Ruské federace.

Vedení českého hokeje rozeslalo v sobotu tiskovou zprávu, ve které oznamuje, že v pondělí bude jednat o aktuální situaci, která nastala vinou válečného konfliktu, jenž vyprovokovalo Rusko na Ukrajině. Měly by se zde řešit hlavně turnaje v rámci Euro Hockey Tour, kterých se pravidelně zúčastňují reprezentace Česka, Švédska, Finska a právě Ruska. Týkat by se to tedy mělo i Českých hokejových her.

"Tomáš Král zde navrhne okamžité zrušení dvoustranných reprezentačních akcí s účastí hokejistů Ruské federace," stojí v tiskové zprávě. "Zároveň požádá o projednání stanoviska, které bude ČSLH prosazovat při jednáních o účasti ruských hokejistů na akcích pořádaných na vícestranném základě."

Chování Ruské federace na Ukrajině je podle Výkonného výboru ČSLH naprosto nepřijatelné. "Výkonný výbor ČSLH agresi Ruska na Ukrajině jednoznačně odsoudil a považuje ji za nepřípustné porušení zásad mírového soužití, mezinárodního práva a vztahů mezi zeměmi," je uvedeno dále v tiskové zprávě. 

Související obsah

Na pondělním jednání pak přijde řeč i na dubnový mládežnický turnaj dvacítky v Chomutově, kde měli startovat i ruští junioři. Dále je také nejisté, jestli se Rusko a Bělorusko zúčastní blížícího se mistrovství světa. Řeč padne i na pořadatelství mistrovství světa seniorů a juniorů v Rusku v roce 2023.

"Podle názoru Tomáše Krále by součástí aktivit, která ve vztahu k ruské agresi uplatňuje mezinárodní společenství, měl být i koordinovaný postup národních svazů a mezinárodních sportovních federací včetně IIHF."

Česká hokejová reprezentace vypadla na olympijských hrách už v osmifinále. Takto turnaj hodnotil brankář Šimon Hrubec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události