Tottenham si po blamáži s Burnley spravil chuť. Ztratil Manchester United

Kane a Sessegnon se radují z gólu Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Tottenhamu se dokázali oklepat z nečekané prohry proti zachraňujícímu se Burnley a vyhráli v Leedsu 4:0. Díky třem bodům se tak posunuli na sedmé místo tabulky. Zápas má za sebou také Manchester United, který pouze remizoval s Watfordem. Manchester City pak nejtěsnějším možným rozdílem porazil Everton.

Výsledky Tottenhamu jsou v poslední době jako na houpačce. Před týdnem dokázal vyhrát na hřišti prvního Manchesteru City a o pár dní později podlehl Burnley, které hraje o záchranu. Bylo tedy těžké předvídat, jaký Tottenham se představí v sobotním utkání proti Leedsu.

Utkání začalo pro londýnský celek skvěle. Už v desáté minutě vysunul Winks Sessegnona, který našel ve vápně Matta Dohertyho, jenž neměl problém prostřelit brankáře domácích. O pět minut později bylo pro Spurs ještě lépe. Kulusevski si narazil se spoluhráčem a přesně vystřelil k přední tyči. Meslier se po jeho ráně natahoval marně.

Skoro vzápětí měl Leeds velkou šanci na snížení, když Koch zakončoval uvnitř velkého vápna, ale trefil pouze pravou tyč, a tak to byli pouze hosté, kdo v tomto utkání střílel branky, což ve 27. minutě potvrdil Harry Kane. Hojbjerg našel anglického kanonýra na zadní tyči a ten neměl problém skórovat.

V závěru ještě Tottenham přidal čtvrtou branku, když Höjbjerg nádherným čtyřicetimetrovým pasem uvolnil Kanea, který překonal brankáře domácích. Tottenham si tak připsal pohodovou výhru 4:0.

Překvapivě opět ztratil Manchester United, který na domácím hřišti přivítal Watford. Obrovskou šanci měl už v páté minutě Ronaldo, ale trefil pouze tyč. Další možnost měl mladík Elanga, ale v dobré pozici pouze minul. Po dvou výhrách tak přišla pouze remíza 0:0.

​Velký příběh se odehrál na stadionu Brentfordu, kde se po 259 dnech vrátil k soutěžnímu utkání Christian Eriksen, jenž vběhl na hřiště v 52. minutě. Jeho tým ale prohrál s Newcastlem 0:2. Kvůli kýle stále není Burnley k dispozici Matěj Vydra. To nakonec remizovalo s Crystal Palace 1:1.

Tři body vybojoval Manchester City, který to ale s Evertonem neměl vůbec snadné. Liverpoolský celek nehrál vůbec špatně a měl hned několik příležitostí. Jenže v 82. minutě přišel trest, když se trefil z bezprostřední blízkosti Phil Foden.