Hokej

Ovečkin je lhář! Všem Rusům by měla NHL přerušit smlouvu, říká Hašek

Ovečkin je lhář! Všem Rusům by měla NHL přerušit smlouvu, říká Hašek
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek | Zdroj: Profimedia

Od čtvrtečního rána probíhá na území Ukrajiny ruský vojenský útok. Se svými názory na toto dění přispěchala již řada významných osobností včetně sportovců. Velký rozruch vzbudilo vyjádření hvězdného hokejového útočníka Alexandra Ovečkina, že si nepřeje válku, ale Vladimir Putin je pořád jeho prezident, čímž kroky ruské hlavy státu podle mnohých dostatečně neodsoudil. Tím značně rozčílil legendárního českého brankáře Dominika Haška, který Ovečkina označil za alibistu, sraba a lháře.

V pátek večer vydal Alexandr Ovečkin prohlášení, ve kterém se vyjádřil o Putinovi a situaci na Ukrajině. "Je to můj prezident, ale jak jsem řekl, nejsem politik. Já jsem sportovec a doufám, že vše bude brzy hotové. Je to teď těžká situace pro obě strany, takže doufám, že to všechno skončí," napsal útočník Washingtonu, který má na instagramu profilovou fotku právě s Putinem. "Prosím, už žádnou válku. Nezáleží na tom, kdo je ve válce, jestli Rusko, Ukrajina, nebo jiné země. Myslím, že žijeme ve světě, kde bychom měli žít v míru," dodal.

Těmito slovy velmi pobouřil Dominika Haška "Cože? Nejenom alibista, srab, ale také lhář! Každý dospělý v Evropě dobře ví, že Putin je šílený zabiják a Rusko vede ofenzivní válku proti svobodné zemi a jejím lidem," napsal na twitter olympijský vítěz z Nagana a přidal i svůj vlastní návrh.

"NHL musí okamžitě pozastavit smlouvy všem ruským hráčům. Každý sportovec nereprezentuje pouze sebe, ale také svoji zemi a její hodnoty. To je fakt. Pokud toto NHL neudělá, je nepřímo spoluzodpovědná za smrt na Ukrajině," nebral si slavný "Dominátor" servítky.  

Související obsah

"Také bych chtěl říct, že je mi velmi líto všech ruských sportovců, kteří odsuzují V. Putina a jeho ruskou agresi na Ukrajině. Jejich vyloučení však v tuto chvíli považuji za nutnost," nepochybuje Hašek. 

Boje o Kyjev nabraly v noci na sobotu na intenzitě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události