Fotbal

Dojemný návrat a ovace vestoje. Eriksen poprvé naskočil do soutěžního duelu

Dojemný návrat a ovace vestoje. Eriksen poprvé naskočil do soutěžního duelu
Fotbalista Christian Eriksen naskočil poprvé po červnovém kolapsu do soutěžního zápasu. | Zdroj: Profimedia.cz

Z té chvíle běhal mráz po zádech. Dánský fotbalista Christian Eriksen si v 52. minutě duelu s Newcastlem stoupl k postranní čáře a vystřídal Mathiase Jensena. Když se pak rozběhl po hřišti, vysloužil si od fanoušků ovace vestoje. Po srdečním kolapsu, který utrpěl v červnu na evropském šampionátu, totiž poprvé naskočil k soutěžnímu duelu. K vítězství sice nepomohl, udělal však další velký krok k restartu profesionální kariéry.

Loňské fotbalové EURO pro něj bylo noční můrou, z té se ale začal dánský záložník Christian Eriksen brzy dostávat. Po srdečním kolapsu, který utrpěl v zápase s Finskem, mu lékaři voperovali kardioverter-defibrilátor. S ním však nemohl hrát v Interu Milán, protože v Itálii jsou takové přístroje zakázané. 

Proto se začal poohlížet po jiném angažmá a postupně se připravovat na návrat. Nakonec podepsal smlouvu s anglickým Brentfordem a vrátil se na Britské ostrovy, kde působil už v letech 2013 až 2020 v dresu Tottenhamu. 

Za patnáctý tým anglické ligy si nejdřív zahrál v půlce února v přípravě proti pětiligovému Southendu, poté naskočil do další přátelské bitvy s Rangers, v níž dokonce zaznamenal dvě asistence. 

Související obsah

​Teď se však dočkal právoplatného restartu. Brentford se v duelu 27. kola Premier League utkal s Newcastlem a v 52. minutě přišla Eriksenova chvíle. Zvednul se ze střídačky a na hřišti nahradil krajana Mathiase Jensena. Ve chvíli, kdy vkročil na hrací plochu, se dočkal ovací vestoje. 

Po zdravotních peripetiích se tak dočkal krásného návratu. Jediné, co ho mohlo mrzet, byl výsledek. Brentford totiž se Strakami prohrál. 

Po kolapsu Christian Eriksen podepsal smlouvu s Brentfordem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události