Fotbal

V Anglii vrcholí boj o Carabao Cup: Chelsea jde na Liverpool

V Anglii se rozdá další trofej. Tentokrát půjde o anglický ligový pohár, neboli Carabao Cup. Ve finále, které se odehraje ve slavném Wembley, se střetnou londýnská Chelsea a Liverpool. Utkání můžete sledovat na Nova Sport 2 a Voyo od 17 hodin i se speciálním studiem, kde budou hosty Roman Bednář a David Holoubek. Moderátorem bude Milan Štěrba.

Liverpool je vůbec nejúspěšnějším celkem této soutěže. V historii ji dokázal ovládnout už osmkrát (1981, 1982, 1983, 1984, 1995, 2001, 2003, 2012), stejný počet má také Manchester City. Velmi úspěšná je ale také Chelsea, která trofej pro vítěze anglického ligového poháru potěžkala pětkrát (1965, 1998, 2005, 2007, 2015).

Chelsea může v letošní sezoně získat už třetí trofej. Na jejím začátku ovládla Superpohár UEFA a později také mistrovství světa klubů.

Související obsah

​Londýnský celek byl nasazen do třetího kola a na domácím hřišti porazil Aston Villu 2:1. V osmifinále přišel domácí souboj se Southamptonem, jenž skončil stejným výsledkem. Ve čtvrtfinále přišel první venkovní výjezd na stadion Brentfordu a úspěch po výhře 2:0. V semifinále došlo na londýnské derby s Tottenhamem. Na Stamford Bridge zvítězil celek Thomase Tuchela 2:0, na stadionu Spurs pak 1:0.

A jaká byla cesta Liverpoolu? I ten byl nasazen do třetího kola. Tam uspěl v naprosté pohodě na hřišti Norwiche 3:0, následně ve čtvrtfinále nastoupil na stadionu druholigového Prestonu a po boji vyhrál 2:0. Ve čtvrtfinále přišla parádní podívaná s Leicesterem, kde už měl Liverpool namále, ale nakonec zvítězil 4:3 po penaltách. V semifinále přišel souboj s Arsenalem. Na Anfield Road skončil zápas bezbrankovou remízou, ale v Londýně vyhráli The Reds 2:0.

Související obsah

​Blues mají před finále parádní formu, když z posledních 19 zápasů padli pouze jednou. Parádní formu má ale také Liverpool, který v letošním kalendářním roce ještě neprohrál. V letošní sezoně už se oba celky střetly v rámci Premier League. V Liverpoolu skončil zápas remízou 1:1, na Chelsea 2:2.

Zápas můžete sledovat i se speciálním studiem od 17 hodin na Nova Sport 2 a Voyo. Hosty budou Roman Bednář a David Holoubek, moderátorem pak Milan Štěrba.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události