Slavia si vychutnala Hradec, za Spartu se poprvé trefil Čvančara

Slávistický útočník Stanislav Tecl proti Hradci zazářil. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová Slavia ve 23. kole Fortuna ligy rozstřílela Hradec Králové a po vítězství 5:1 si s přehledem došla pro tři body. Dvěma trefami se blýskli Stanislav Tecl a Ondřej Lingr. Jednu trefu přidal Hromada. Hradecký debakl pak zmírnil Rybička. Tři body po dvou neúspěšných zápasech slaví Sparta, která na domácím stadionu porazila Zlín 2:0. Poslední Karviná si takřka vyšlápla na České Budějovice a dlouho vedla, nakonec však brala bod za remízu 2:2. V duelu mezi Olomoucí a Teplicemi branka nepadla, a tak se oba soupeři rozešli smírně.

Slávisty čekala po slavném vítězství proti Fenerbahce a postupu do další fáze Evropské konferenční ligy těžká zkouška. Formu totiž museli potvrdit v ligovém zápase proti Hradci Králové.

Duel v hradeckém exilu v Mladé Boleslavi se svěřencům trenéra Trpišovského nakonec povedl na výbornou. Už ve 2. minutě proběhl s balónem u nohy středem hřiště Jakub Hromada a povedenou sóloakci zakončil přízemní ranou z hranice vápna, která zapadla přesně k levé tyči.

O deset minut později Hradečtí kapitulovali podruhé. Jurásek posunul v pokutovém území míč na Ondřeje Lingra, který zblízka překonal Fendricha. Ze strany Slavie to ale ještě zdaleka nebylo vše. Ve 22. minutě si hradecký brankář vyběhl zpoza šestnáctky a při snaze rozehrát trefil pouze slávistu Olayinku. Ten se nerozmýšlel a pohotově poslal balón do vápna Stanislavu Teclovi, který neomylně zacílil do sítě.

​Přesně po půlhodině hry Tecl skóroval podruhé. Tentokrát využil další chyby brankáře Fendricha a díky povedené hlavičce znovu rozvlnil síť hradecké svatyně. Na 5:0 pro Slavii v 71. minutě zakulatil výsledek Ondřej Lingr. Hradec v první minutě nastavení zaznamenal čestný úspěch, když snížil slávistický náskok Petr Rybička. Slavia tak zvítězila 5:1.

Sparta už potřebovala po dvou ligových remízách konečně zabrat a ideální možnost měla na Letné, kde přivítala Zlín. Už v úvodu byla odpískaná penalta pro Ševce, jenže následně byla odvolaná. Jinak toho první poločas příliš nenabídl.

Po změně stran se ale skóre hned pohnulo. Haraslín našel zpětnou přihrávkou Tomáše Čvančaru, který se tak trefil poprvé v rudém dresu. Pak měl práci Holec, který vyrazil střelu Dramého. V poslední desetiminutovce byla nařízena penalta proti Zlínu, ale i v tomto případě byla nakonec odvolaná. Na 2:0 tak upravil Jakub Pešek, kterému poslal míč na hlavu Minčev.

V duelu mezi Karvinou a Českými Budějovicemi začaly padat branky až na konci prvního a na startu druhého poločasu. Nejprve si vzali slovo Karvinští, kterým patří až poslední příčka tabulky Fortuna ligy. Papadopulos sklepl Kobouriho centr na Lukáše Bartošáka, ten napřáhl a střelou k tyči otevřel skóre.

​Čtyři minuty po začátku druhé půle udeřili také hosté. Mihálik přihrál na střed Michalu Škodovi, ten vypálil zpoza šestnáctky a trefil se přesně k pravé tyči. Karviná otočila výsledek na svou stranu hned o pět minut později. Šehič nacentroval před branku na Filipa Zorvana, který akci vyšperkoval ranou k bližší tyči.

Deset minut před koncem se Dynamo dočkalo vyrovnání. Do branky soupeře se přesně trefil Martin Králík a srovnal na 2:2. Utkání mezi Olomoucí a Teplicemi za celých devadesát minut gól nepřineslo, a tak se oba protivníci rozešli remízou a s jedním bodem.