Oslava jak víno. Souček na narozeniny skóroval a zařídil West Hamu triumf

Fotbalista Tomáš Souček se na své narozeniny trefil do sítě Wolverhamptonu. Zdroj: Profimedia.cz

Fanouškům i sobě dal parádní dárek ke svým narozeninám. Záložník Tomáš Souček se trefil ve 27. kole Premier League do sítě Wolverhamptonu a svým gólem zařídil pro West Ham těsnou výhru 1:0. Rozhodující branku zaznamenal v 52. minutě, kdy se prosadil po přihrávce Antonia ranou z malého vápna.

West Ham přivítal v nedělním zápase na vlastní půdě Wolverhampton a potřeboval zvítězit. Wanderers totiž před vzájemnou bitvou ztráceli na Kladiváře jen dva body.

První větší šanci zaznamenali v nastavení první půle Vlci, v jejichž dresu pálil Hwang, který jen těsně minul domácí svatyni. V 59. minutě udeřil West Ham. A byl to český záložník Tomáš Souček, kdo skóroval. Čerstvě sedmadvacetiletý reprezentant oslavil dnešní narozeniny, jak nejlépe mohl. Po přihrávce Antonia z levé strany se na malém vápně ve skluzu opřel do míče a rozvlnil síť hostující klece.

Těsný náskok mohl o chvíli později navýšit Bowen, zblízka však nedokázal překonat brankáře Josého Sáa. To se poté nepodařilo ani Antoniovi, před kterým zívala poloprázdná branka.

​Hráči West Hamu tak až do poslední chvíle bránili těsný náskok. To se jim podařilo a Tomáš Souček mohl kromě narozenin a gólu oslavit také vítězství a tříbodový zisk.

Nedělní výsledek 27. kola Premier League:

West Ham United –⁠ Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0)
Branky: 59. T. Souček

Jen jednu příčku nad West Hamem je v Premier League Manchester United, který v osmifinále Ligy mistrů remizoval s Atléticem: