MMA

Zůstávám, Ukrajinu budu bránit, vzkazuje neporažený šampion Bellatoru

Zůstávám, Ukrajinu budu bránit, vzkazuje neporažený šampion Bellatoru
Zdroj: se svolením Bellator / Lucas Noonan

K obraně Ukrajiny před ruskými vojsky se přidal další zápasník z bojových sportů. Svou vlast se rozhodl bránit neporažený šampion velterové váhy organizace Bellator Jaroslav Amosov. Rovněž nabádá, aby lidé nevěřili informacím v ruských médiích. "Jsme ve válce," připomíná všem.

"Pravděpodobně si řada z vás myslí, že jsem utekl, že se schovávám nebo něco podobného. Ale není tomu tak. Miluji svou zem, Rusové přišli do našeho domova a začali tu válku. Mnoho lidí umírá – ženy, děti, nevinní," začal Amosov ve vzkazu na sociálních sítích.

MMA zápasník ve videu nabádá své fanoušky z Ruska, aby nevěřili tamním médiím. "Nechápu, že někteří lidé nechápou, že ruští vojáci vstoupili na Ukrajinu. Jsme ve válce," pokračoval.

Amosov oznámil, že své rodině pomohl do bezpečí a nyní se vrací, aby se aktivně podílel na obraně proti ruským vojskům. "Vrátil jsem se a budu bránit svou zem, jak jen dovedu a jak jen budu moci," oznámil neporažený zápasník.

Jaroslav Amosov není zdaleka jediná hvězda bojových sportů, která se aktivně rozhodla bránit svou vlast. Již minulý týden se zbraní chopili bratři Kličkové, na Ukrajině je i boxerský šampion Oleksandr Usyk a domobranu posílil také Vasilij Lomačenko. 

Související obsah

Ukrajinský zápasník v kleci nenašel přemožitele. K úctyhodné bilanci 26–0 navíc v červnu minulého roku přidal i pás šampiona velterové váhy poté, co porazil ikonu organizace Douglase Limu. Před vypuknutím bojů v jeho domovině byla ohlášena jeho prvního obhajoba, a to proti Michaelu "Venomu" Pageovi na galavečeru v Londýně. 

Amosov porazil Limu na body:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události