Tenis

Svitolinová nakonec nastoupila a Rusce nedala šanci, nazvala to svou misí

Svitolinová nakonec nastoupila a Rusce nedala šanci, nazvala to svou misí
Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová | Zdroj: Profimedia

Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová dlouho přemýšlela, že zápas proti ruské soupeřce Anastasii Potapovové v mexickém Monterrey bude bojkotovat. Nakonec se rozhodla, že pro její zemi bude přínosnější, když do utkání nastoupí. Oblékla na sebe modro-žluté barvy symbolizující Ukrajinu a svoji soupeřku porazila jednoznačně 6:2 a 6:1. "Neobviňuji žádného z ruských sportovců. Nejsou zodpovědní za to, co se na Ukrajině děje," řekla světová patnáctka po utkání.

Když se Elina Svitolinová dozvěděla, proti komu v noci na středu nastoupí, vydala na instagramu prohlášení, že odmítá sdílet jeden kurt s ruskými nebo běloruskými soupeřkami, dokud jim tenisové organizace nezakážou jakékoli státní symboly jako například národní barvy, vlajky nebo hymnu. 

Mezitím bylo rozhodnuto o tom, že ruští tenisté a tenistky budou moci i nadále hrát, ale bez státních vlajek, což nakonec přimělo ukrajinskou tenistku, aby své rozhodnutí změnila. Na kurtu strávila pouhých 64 minut, když soupeřku jednoznačně přehrála 6:2 a 6:1, aniž by během utkání ztratila jediný gem na podání. 

Související obsah

​"Dnes to pro mě byl velmi speciální zápas. Jsem moc smutná, ale jsem ráda, že tu můžu hrát tenis," řekla 27letá tenistka, která měla po utkání smíšené pocity. Tento zápas měl pro ni úplně jinou atmosféru než ty, které odehrála během kariéry předtím. "Byla jsem soustředěná. Byla jsem na misi pro svoji zemi. Od samého začátku bylo pro mě důležité, abych byla v zápase připravena na všechno, co přijde," sdělila turnajová jednička novinářům. 

https://www.instagram.com/p/CalofNgt_ml/

Další motivací nastoupit byla i finanční odměna, kterou za výhru tenistka dostala. "Všechny vydělané peníze pošlu ukrajinské armádě," netají se Svitolinová, která turnaj v Monterrey vyhrála v roce 2020. Pokud se jí to podaří i tentokrát, bude moci svoji zemi podpořit částkou 31 tisíc dolarů (710 tisíc korun). 

Z Charkova jsou evakuováni zahraniční studenti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události