Fotbal

Abramovič prodává Chelsea. Dostal jsem nabídku, říká 86letý švýcarský miliardář

Abramovič prodává Chelsea. Dostal jsem nabídku, říká 86letý švýcarský miliardář
Majitel Chelsea Roman Abramovič | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Chelsea je na prodej. Poté, co ruský miliardář předal řízení slavného klubu do rukou správní rady klubové charitativní organizace, se začínají ozývat první boháči, kteří by měli o dvojnásobného vítěze Ligy mistrů zájem. Jedním z nich je 86letý Švýcar Hansjorg Wyss, který do toho chce jít se skupinkou dalších investorů. Sdělil to švýcarskému listu Blick.

Současný majitel Chelsea Roman Abramovič se dostal do velkých problémů od chvíle, kdy Rusko v čele s Vladimirem Putinem obsadilo Ukrajinu a zahájilo tam ozbrojený útok, během kterého umírají nevinní lidé. Pětapadesátiletému miliardáři totiž hrozí sankce ze strany západních zemí, jelikož se přátelí s ruským prezidentem. 

Z toho důvodu se rozhodl, že se klubu zbaví, a má už první zájemce. Sám Abramovič oslovil švýcarského miliardáře Hansjorga Wysse. "Abramovič se snaží prodat všechny své vily v Anglii. Chce se také rychle zbavit Chelsea. Já a další tři lidé jsme v úterý dostali nabídku klub koupit," řekl Wyss pro švýcarský list Blick. "Stejně jako ostatní oligarchové je v panice," má jasno 86letý boháč.

Související obsah

​Wyssovo aktuální jmění činí 4,36 miliardy liber (133 miliard korun), a tak nechce londýnský klub kupovat sám. Bude potřebovat více investorů. "Musím počkat čtyři až pět dnů. Abramovič momentálně žádá příliš mnoho. Navíc Chelsea mu momentálně dluží dvě miliardy liber (61 miliard korun). Pokud ale Chelsea koupím, tak s konsorciem, složeným ze šesti až sedmi investorů," řekl švýcarský miliardář s tím, že dosud nezná přesnou prodejní cenu. 

Hansjorg Wyss nyní žije v USA a dříve byl generálním ředitelem společnosti Synthes USA, což je výrobce zdravotnických potřeb, a dříve věnoval stovky milionů liber na ekologické účely. 

Abramovičova Chelsea hrála v neděli finále Carabao Cupu, ve kterém prohrála s Liverpoolem po penaltách: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události