Sparta je ve finále MOL Cupu. Jablonec porazila v bláznivé přestřelce

Adam Hložek se raduje ze vstřelené branky | Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta v semifinále MOL Cupu přivítala na domácím hřišti Jablonec a ve vyrovnané a bláznivé bitvě nakonec uspěla. Skóre se po celý zápas přelévalo ze strany na stranu. Ještě v nastavení prohrávali Pražané 2:3, ale Tomáš Čvančara dokázal vyrovnat. V prodloužení o postupu letenského celku rozhodl Adam Hložek.

V semifinálové bitvě ligového poháru začaly padat branky až v závěru prvního poločasu. Jako první se radovali Jablonečtí, kteří zásluhou Tomáše Malínského otevřeli skóre. Hostující záložník zužitkoval křižný pas od Pilaře z pravé strany a povedenou ranou z voleje poslal balon ke vzdálenější tyči.

Sparta se však ještě před přestávkou dočkala vyrovnání. V první minutě nastavení po chybě jednoho z jabloneckých hráčů uzmul v pokutovém území balon Adam Hložek a pohotově vystřelil. Hanuš jeho pokus vyrazil jen před sebe, kde číhal Tomáš Čvančara, jenž se z dorážky nemýlil.

Ve 47. minutě Letenští otočili vývoj skóre. Ladislav Krejčí mladší si naskočil na Dočkalův centr a střelu z voleje umístil přesně pod břevno jablonecké svatyně. O tři minuty později však Severočeši srovnali krok. Kratochvíli si naběhl na centr ze standardní situace a svou hlavičkou nejprve balon minul, dokázal se ale rychle zorientovat a z otočky poslal míč do sítě.

​Když na časomíře běžela 57. minuta, udeřil Jablonec znovu. Hübschman prodloužil rohový kop Surzyna ke vzdálenější tyči, kde se pověsil do vzduchu David Štěpánek a hlavičkou svému celku znovu zajistil těsný náskok. Už to vypadalo, že si Severočeši dokráčí pro vítězství a postup do finále. Rozhodčí ale nastavil jedenáct minut a v páté minutě nastavení domácí srovnali.

Dočkal rozehrál rohový kop, hlavičku Minčeva následně vyrazil Hanuš, ale k dorážce se dostal Tomáš Čvančara a srovnal na 3:3. Šlo se tak do prodloužení. A v něm to na sebe vzal Adam Hložek. Ten si ve vápně pohrál s jedním z obránců Jablonce a následně tvrdou ranou levačkou poslal Spartu do vedení. Pražané už náskok udrželi a podívají se do finále letošního MOL Cupu.