Motorsport

Verstappen prodloužil u Red Bullu smlouvu. Ročně si přijde na pořádný balík

Verstappen prodloužil u Red Bullu smlouvu. Ročně si přijde na pořádný balík
Zdroj: profimedia.cz

Spojení Maxe Verstappena a Red Bullu bude pokračovat i nadále. Úřadující světový šampion formule 1 prodloužil smlouvu se svojí stájí až do konce roku 2028, díky čemuž si každý rok vydělá 50 milionů eur (1,3 miliardy korun).

Nizozemský závodník je členem Red Bullu už od roku 2016, kdy vystřídal ruského jezdce Daniila Kvjata. Od té doby nastoupil do 141 závodů, z nichž dokázal 20 vyhrát. A hned 60krát se umístil na stupních vítězů. Jeho stoupající forma vygradovala v minulé sezoně, kdy dosáhl na titul mistra světa. O tom v mimořádně dramatické koncovce rozhodoval až poslední závod v Abú Zabí, kdy Lewise Hamiltona předjel v závěrečném kole díky povolanému safety caru. 

"Jsem opravdu hrdý, že Red Bull Racing bude můj domov minimálně do roku 2028. Miluju tento tým a jsem velmi šťastný, že můžeme pokračovat v této úžasné cestě, kterou jsme začali před dlouhou dobou. Už jsme toho dohromady hodně dokázali, ale věřím, že toho máme ještě spoustu před sebou," napsal 24letý závodník na své sociální síti. 

"Podepsat Maxe do konce roku 2028 ukazuje, jaké máme záměry. Chceme společně s Maxem udržet titul mistra světa, ale tato dohoda také dokazuje, že je součástí dlouhodobého plánování týmu," řekl šéf Red Bullu Christian Horner.

Související obsah

​Vestappen prodloužil u Red Bullu smlouvu až do konce roku 2028, díky čemuž si každý rok vydělá 1,3 miliardy korun. 

Nový stroj pro obhájce titulu. V této formuli bude příští rok závodit Max Verstappen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události