Další sporty

Pro zesnulého biatlonistu. Češi věnují výtěžek aukce rodině padlého sportovce

Čeští biatlonisté se rozhodli podat pomocnou ruku obětem válečného konfliktu na Ukrajině. Mikuláš Karlík už takřka před týdnem odstartoval aukci olympijského oblečení, postupně se k němu přidaly i Markéta Davidová či Eva Puskarčíková. Výtěžek z dražby už se prozatím vyšplhal skoro na 150 tisíc korun. A to ještě nekončí. Získané finance se čeští závodníci rozhodli věnovat rodině biatlonisty Jevhena Malyševa, který při bránění své vlasti přišel o život.

Český biatlonista Mikuláš Karlík už téměř před týdnem z vlastní iniciativy odstartoval dobročinnou aukci, aby pomohl obětem války na Ukrajině. Do dražby věnoval své oblečení z olympijské kolekce i vlastnoručně podepsané kartičky. Pozadu však nezůstaly ani Markéta Davidová nebo Eva Puskarčíková. 

Ty se rovněž zapojily a darovaly podepsaná startovní čísla ze závodů na olympijských hrách v Pekingu. Aukci se prozatím náramně daří, výtěžek totiž dosáhl už téměř 150 tisíc korun. Z rostoucí částky měl velkou radost i samotný iniciátor akce. 

"Dění na Ukrajině samozřejmě sleduju. Chtěl jsem nějak pomoct, a tak jsem spustil aukci olympijské kolekce a startovních čísel. Ze začátku mi to přišlo jako malá pomoc, ale nakonec jsme se dostali na zajímavou částku. Jsem moc rád, že naše vazba s fanoušky funguje takhle dobře," uvedl Karlík pro web biatlon.cz.

Související obsah

​Ten také prozradil, kam bude finanční pomoc směřovat. "Chtěli jsme, aby naše pomoc zůstala u biatlonu. Proto jsme se rozhodli podpořit rodinu 19letého biatlonisty Jevhena Malyševa, který padl při obraně Ukrajiny," připomněl 22letý český závodník příběh nadějného sportovce, jenž ruskou invazi do své země nepřežil. 

Peníze budou předány prostřednictvím Ukrajinské biatlonové federace, s níž Český svaz biatlonu neustále komunikuje. Celková částka navíc může ještě narůst, aukce totiž probíhá až do neděle.

Válka na Ukrajině zuří už týden, jednou z obětí se stal i biatlonista Malyšev:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události