Fotbal

Další oběť válečného konfliktu. Na Ukrajině padl trenér Šachtaru Doněck

Další oběť válečného konfliktu. Na Ukrajině padl trenér Šachtaru Doněck
Stadion ve Lvově, kde hrál své domácí zápasy Šachtar Doněck. Zdroj: Profimedia.cz

Probíhající válka na Ukrajině má další oběť z oblasti sportu. Střepina z ruského granátu zabila jednoho z mládežnických trenérů Šachtaru Doněck, který ale prozatím nebyl identifikován. Se smutnou zprávou přišel klubový šéf Sergej Palkin. Ten zároveň do Ruska poslal vzkaz. "Rusko, zabíjíš Ukrajince. Zastav toto šílenství. Nebuď zticha, promluv."

Šachtar Doněck pláče. I úspěšný fotbalový klub už totiž zasáhla válka na Ukrajině. Šéf 13násobného mistra tuzemské ligy a vítěze Evropské ligy z roku 2009 Sergej Palkin oznámil, že po zásahu střepinou z ruského granátu zemřel jeden z klubových trenérů mládeže. O kterého kouče jde, zatím není jasné, ještě totiž nebyl identifikován.

Smutná zpráva přišla jen pár dní poté, co kvůli válečnému konfliktu zahynul fotbalista Karpaty Lvov Vitalij Sapylo, jenž padl při obraně Kyjeva.

"Jeden z našich zaměstnanců byl zabit. Trenér dětí. Byl zabit úlomkem z ruského granátu," uvedl Palkin, který zároveň vyzval Rusy, aby s válčením přestali.

Související obsah

​"Rusko, zabíjíš Ukrajince. Zastav toto šílenství! Nebuď zticha, promluv!" prohlásil podle listu The Sun. Jeho Šachtar je v ukrajinské lize na první příčce, soutěž však byla prozatím na 30 dní přerušena. Šachtar nehraje na svém domácím stadionu v Doněcku už od války na východní Ukrajině v roce 2014. Od té doby vystřídal stadiony ve Lvově, Charkově a naposledy v Kyjevě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události