Fotbal

Válečné sankce nejspíše pocítí i Bohemka. Ruský obránce čelí deportaci

Válečné sankce nejspíše pocítí i Bohemka. Ruský obránce čelí deportaci
Hráč Bohemky Jevgenij Nazarov Zdroj: Twitter @bohemians1905

Pražská Bohemka a její hráč ruské národnosti Jevgenij Nazarov řeší velice zapeklitou situaci. Vzhledem k invazi Ruské federace na půdu Ukrajiny je mnoho ruských sportovců výrazně omezováno. Problém nyní řeší právě také Nazarov, kterému nejspíše nebudou udělena víza, a hráč tak bude brzy nucen opustit Českou republiku.

Čtyřiadvacetiletý obránce působí v Bohemce od startu letošního ročníku a zatím nastoupil na pouhé tři minuty. Pro rodáka z Neftekumsku by to navíc mohly být jediné minuty, které v letošním ročníku Fortuna ligy absolvuje. Čelí totiž hrozbě deportace ze země, o pracovní víza žádal, ale zatím mu nebyla příslušnými orgány dodána.

"Jevgenij Nazarov již v Česku na základě pracovních víz působil v Teplicích. V současné chvíli má zažádáno o víza nová, bohužel kvůli nutné administrativě a dokládání různých dokumentů z Ruska mu dosud nebyla přidělena. Vzhledem k situaci je velmi pravděpodobné, že k tomu nedojde ani na výjimku, a Jevgenij tak bude muset republiku opustit," řekl pro klubový web ředitel Bohemians Darek Jakubowicz.

Související obsah

Nazarov, který odehrál dva duely i v ruské jednadvacítce, agresi své rodné země odmítá a ze situace je velmi smutný. Výrazně mu případnou cestu z České republiky komplikuje uzavření vzdušného prostoru mezi Západem a Ruskou federací. Vršovický celek ale plánuje pro hráče udělat maximum vzhledem k budoucí kariéře. 

"Kdyby musel z ČR odejít, poskytne mu Bohemka veškerou pomoc. Není vyloučeno, že mu pomůžeme sehnat angažmá v zemích, kde by mohl hrát a kde není uzavřeno přestupové období," dodal ředitel Klokanů.

Zatímco Nazarov bude muset nejspíše Česko opustit, příchod ukrajinských uprchlíků se navyšuje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události