Hokej

Kladno a Sparta chtějí pomoct Ukrajině, jejich zápas se přesouvá do Prahy

Kladno a Sparta chtějí pomoct Ukrajině, jejich zápas se přesouvá do Prahy
Hokejisté Kladna proti Spartě | Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté Kladna se domluvili s pražskou Spartou na výjimečném přeložení zápasu. Úterní utkání 60. kola Tipsport extraligy se totiž nakonec neodehraje v chomutovské Rocknet Aréně, ale v pražské O2 aréně. Oba týmy totiž chtějí pomoct Ukrajině.

Z tohoto důvodu se tak zápas bude konat na stadionu s největší diváckou kapacitou v České republice. Výtěžek ze vstupenek pak poputuje na pomoc lidem, kteří utíkají před válkou z Ukrajiny právě do ČR.

"Jsem rád, že jsme se dohodli, že se zápas bude konat v O2 aréně. Je to moderní aréna, kam může přijít opravdu velký počet diváků. Když jsme se pro tuto akci rozhodli, chtěli jsme, aby to bylo v aréně s velkou kapacitou, aby ta pomoc byla co nejrozsáhlejší," vysvětlil důvod tohoto speciálního přeložení majitel kladenských Rytířů Jaromír Jágr.

Související obsah

​Zápas 60. kola Tipsport extraligy se měl původně odehrát v chomutovské Rocknet Aréně, kde v azylu hrající Kladno hostí své domácí zápasy. Nyní utkání proběhne v O2 aréně, kam se vejde až 18 tisíc diváků. "Rivalita půjde v tomto utkání stranou. Chceme do naší domácí arény přivést co nejvíce fanoušků, kteří budou chtít stejně jako my pomáhat," říká generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová. Více informací naleznete zde.

Jaromír Jágr nedávno oslavil 50. narozeniny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události