Češi v Davis Cupu zatím ztrácí, proti Argentině prohráli oba duely

Tenista Jiří Lehečka | Zdroj: profimedia.cz

Čeští tenisté nemají po úvodním dnu kvalifikace o postup do finálového turnaje Davisova poháru moc důvodů k radosti. Proti Argentině totiž po pátku prohrávají už 0:2. Své zápasy prohrál jak Jiří Lehečka, tak i Tomáš Macháč.

První zápas sehrál Jiří Lehečka, který se na antuce v Buenos Aires střetl se Sebastianem Báezem. O osudu utkání rozhodl první set, kde 20letý talent vedl 5:3 s brejkem, první sadu ale nedokázal dopodávat, přišel o servis, a nakonec padl v tiebreaku.

Další šanci pak promarnil ve druhém setu, kdy začal opět získaným brejkem a vedením 1:0, jenže vzápětí opět přišel o servis. V 6. hře pak přišla další ztráta podání, která nakonec znamenala, že Lehečka prohrál druhý set 3:6. Argentina tak získala první bod.

​Ve druhém utkání byl dlouho blízko senzace Tomáš Macháč, který trápil světovou čtrnáctku Diega Schwartzmana. 21letý tenista dokázal po skvělé první sadě zvítězit 6:2, následně byl ve druhém setu blízko vedení 3:0, ale jeho return skončil těsně v síti. Schwartzman se pak chytil, dokázal dvakrát brejknout českého tenistu a následně získal set v poměru 6:2. Ve třetí sadě pak byl Argentinec už o malinko lepší, dostal se do vedení 3:0, a i když přišel opět o servis, tak nakonec dokázal zvítězit 6:3.

Argentina tak po prvním dni vede 2:0 na zápasy. Češi tak musí v sobotu vyhrát všechny tři zápasy, aby duel otočili a nakonec postoupili.

Davis Cup:  Argentina - Česko 2:0x

Báez - Lehečka 7:6, 6:3

Schwartzman - Macháč 2:6, 6:2, 6:3