MMA

Slovák Klein vyhrál důležitý zápas v UFC, Covington porazil Masvidala

Slovák Klein vyhrál důležitý zápas v UFC, Covington porazil Masvidala
Colby Covington po výhře nad Masvidalem Zdroj: Profimedia.cz

Již tradičně se v T-Mobile Areně v Las Vegas konal galavečer UFC 272, kde byl hlavním zápasem souboj bývalých kamarádů a nyní velkých rivalů. Colby Covington proti Masvidalovi dominoval a připsal si zaslouženou výhru. V UFC se udržel Slovák Ľudovít Klein, který na body zdolal Devonteho Smitha.

Ľudovít Klein měl před duelem s Američanem Smithem na svém kontě dvě prohry v řadě. Jelikož v UFC funguje nepsané pravidlo, že po třech prohrách zápasník často nedostane novou smlouvu, musel slovenský rodák uspět. "Mr. Highlight" si nakonec připsal výhru na body, dva sudí rozhodli pro něj, jeden byl pro soupeře. 

Jednalo se o jeho 18. profesionální vítězství, a hlavně druhé v UFC, kde má nyní statistiku 2–2. Klein několikrát ukázal, jak je jeho levačka nebezpečná. Čtrnácté vítězství v kariéře zapsal neporažený Rus Umar Nurmagomedov, který Briana Kellehera uškrtil již v prvním kole. Tahákem večera byl souboj Covingtona a Masvidala.

"Přátelé, je to doma. Konečně, mám extrémní radost. Před zápasem i po něm jsem vaši podporu na sociálních sítích cítil. Bylo to extrémní a moc si toho vážím. Jsem moc rád, že to vyšlo a že jsme zpět na vítězné vlně. Tohle jsem zase potřeboval zažít. Ještě jednou děkuji, vážím si toho. Posílám pozdravy na Slovensko," řekl na svém instagramu Klein.

Související obsah

Zápas bývalých kamarádů a nyní rivalů byl vypsán ve velterové váze a na pět kol. Masvidal se během zápasu klasicky usmíval, ale již od prvních minut bylo vidět, že to 37letý Američan nebude mít lehké. Proti němu stál jeden z nejlepších zápasníků, který byl motivovaný vyhrát souboj s reprezentantem American Top Teamu.

Už od startu byl Covington aktivnějším a nebezpečnějším zápasníkem v oktagonu, pouze jednou jej Masvidal překvapil úderem, který jím viditelně otřásl. Často se bojovalo i na zemi, jednomyslným rozhodnutím zvítězil Colby Covington. Ten po utkání poděkoval armádě, policii a hasičům, pak na zápas vyzval Dustina Poiriera. 

Letos bude v UFC bojovat o titul Jiří Procházka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události