APLIKACE TN.CZ
Rvačka

Horor v Mexiku: Stadion se proměnil v bitevní pole, 26 lidí je v nemocnici

Desítky zraněných lidí, 26 lidí v nemocnici i zvěsti o ztrátách na životech, tak skončilo nedělní utkání mexické ligy mezi FC Queretaro a úřadujícím mistrem FC Atlas. Hororové řádění fanoušků v nejvyšší mexické lize otřáslo fotbalovým světem. Odkládají se zápasy a další sankce mají následovat.

Běsnění začalo ve druhém poločase, kdy se skupině domácích fanoušků podařilo dostat do sektoru pro příznivce Atlasu a následně lidé z tribun vnikli také na hrací plochu. Desítky lidí se zapojily do rvaček po celém areálu a střety často končily krvavými zraněními. Vzduchem létaly sedačky i další vybavení stadionu, podle svědectví někteří útočníci byli ozbrojeni noži.

Hororové řádění fotbalových příznivců si vyžádalo několik obětí. Podle nejnovějších zpráv bylo hospitalizováno 26 lidí a nejméně 3 osoby leží v nemocnici v kritickém stavu. Lokální média po incidentu informovala, že na místě zemřelo 17 osob, ale guvernér státu Querétaro však zprávy o úmrtích vyvrátil.

"Nebudeme nic skrývat. Jsem si vědom, že záběry jsou znepokojující a že byla zveřejněna jména lidí, kteří údajně zemřeli. Dnes ale potvrzujeme, že naštěstí jsou naživu a jsou v lékařské péči," uvedl guvernér Mauricio Kuri.

Internetem se ovšem šíří znepokojivá videa, kde jsou vidět bezvládně ležící osoby vysvlečené do naha, do kterých další muži kopou a mlátí různými předměty. Těžko se proto fanouškům věří oficiální zprávě, že nikdo nezemřel.

Související obsah

​Nekontrolovatelné, životy ohrožující chování fanoušků na Estadio La Corregidorane nezůstalo bez trestu. Vedení Liga MX zrušilo nadcházející zápasy na stadionu a fanoušci týmu Queretara mají odepřený přístup na venkovní zápasy. Další silné sankce mají následovat po prošetření incidentu mexickými úřady a fotbalovým svazem.

Odloženy byly také další zápasy mexické ligy mezi Monterrey a Juarezem či utkání Tijuany s Atlético de San Luis. Incident také řeší FIFA, která ve svém prohlášení označila takové projevy násilí za "neakceptovatelné" a "netolerovatelné". Mexiko má přitom být spolu s USA a Kanadou jednou z hostitelských zemích pro světový šampionát v roce 2026. Někteří fanoušci proto již volají po odebrání pořadatelství.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události