Další sporty

Místo basketu do války: Ukrajinský klub se vzdal účasti v lize mistrů

Místo basketu do války: Ukrajinský klub se vzdal účasti v lize mistrů
Zdroj: profimedia.cz

Ukrajinský basketbalový tým vedený českým reprezentačním koučem Ronenem Ginzburgem BC Prometej se rozhodl pozastavit činnost a vzdát se slibně rozjeté sezóny ligy mistrů. Ušetřené peníze a prostředky hodlá klub věnovat na obranu vlasti, která je pod útokem ruských vojsk.

"Naše země místo basketbalu potřebuje vojenskou a finanční podporu," řeklo si vedení klubu a kvůli vyššímu cíli obětovalo zbytek sezóny.

"Drazí přátelé a fanoušci BC Prometej, Ukrajina je ve válce. Proto jsme učinili těžké, ale správné rozhodnutí, rozpustili jsme všechny týmy BC Prometej a zastavili jsme naši účast v Basketbalové lize mistrů. Všechny naše finance a síly nyní míří k ochraně Ukrajiny a k podpoře ozbrojených sil," oznámil prezident klubu Vladimir Dubinskij v prohlášení, které zakončil: "Sláva Ukrajině."

Související obsah

​​BC Prometej byl před vypuknutím ruské invaze na druhém místě skupiny K. Porazil týmy Unicaja Malaga a Filou Oostende z Belgie. I přes čtvrteční prohru s rumunskou Kluží v Nymburce měl nakročeno k postupu do další fáze. Ženský tým naopak v den vypuknutí války padl ve vyřazovací fázi EuroCupu s CBK Mersin.

Ukrajinci tak žádný další zápas v českém azylu nepřidají, i když díky dvěma výhrám figurují na druhém místě skupiny K, které by zaručovalo postup do čtvrtfinále.

Americká NBA pokračuje a ve staronovém angažmá se daří i Tomáši Satoranskému:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události