Fotbal

Třetí poločas: Nevěřím, že Sparta získá titul. Lingr patří do repre, říká Straka

Ve Třetím poločase jsme si povídali s bývalým motocyklovým závodníkem Karlem Abrahamem, co říká na začátek nové sezony MotoGP a na co se diváci mohou těšit. S bývalým reprezentačním fotbalistou a současným trenérem Františkem Strakou jsme pak rozebírali nedělní derby mezi Slavií a Spartou a věnovali jsme se také dalšímu ligovému dění.

"Mrzelo mě, že jsme prohráli, ale hlavně to, jakým způsobem jsme prohráli. Z pohárového utkání, kdy jsme se prezentovali výtečně a všichni jsme kluky chválili, jak se prezentovali, nebylo vůbec nic vidět. Slavia ukázala svoje přednosti, agresivitu, byli v nábězích, šli do osobních soubojů, ale to z naší strany nebylo tolik vidět. Kdyby dal Haraslín gól, tak ten zápas mohl být jiný, ale na kdyby se nehraje," hodnotil František Straka pro TN LIVE.

Podle bývalého trenéra Sparty i Slavie šla forma Letenských dolů po pohárovém utkání v Edenu. "Utkání, která přišla po poháru, nebyla dobrá. Taková herní pohoda, která Spartu zdobila, je pryč a moc nevěřím, že by Sparta mohla hrát o titul," má jasno Straka.

Podle Straky je také velký rozdíl v soupiskách obou týmů. "Když srovnáte oba kádry, jsme úplně někde jinde. V tom je obrovský rozdíl, když přijdou nějaké problémy, hráči jsou zranění nebo unavení, tak je kam sáhnout. Sparta hraje s 18 hráči, a to se nedá zvládat tři soutěže. Otázkou je, proč má Sparta tolik zraněných hráčů?" ptá se Straka.

Související obsah

​Jen slova chvály pak měl Straka na střelce prvního gólu Ondřeje Lingra. "Já Ondru velice dobře znám z Karviné, já vám řeknu takovou perličku. Když jsem tam přišel, tak ho chtěli poslat na hostování pryč, ale já jsem viděl, že to je velmi šikovný hráč. On nepřestává běhat. A když ho trenér posadí na lavičku, tak není frustrovaný ani uražený, naopak se ještě víc snaží," chválí Straka. Na celý rozhovor se můžete podívat v horní části článku. 

Druhým hostem v TN LIVE byl bývalý motocyklový závodník a aktuálně expert a komentátor Nova Sport Karel Abraham. "Já si myslím, že první závod MotoGP, respektive všech tří tříd, byl naprosto úžasný. Užili jsme si Moto2, užili jsme si Moto3. Neuvěřitelný výkon předvedl v MotoGP Enea Bastianini. To určitě nikdo nečekal, nikdo by si na něho nevsadil. Krásný víkend," pochvaluje si.

Související obsah

​Velmi smolným byl úvodní závod pro Filipa Salače, který odstartoval ze druhé řady, ale po pár kolech upadl. "Škoda Filipa, který upadl, ale jinak si myslím, že se mu závodní víkend podařil, akorát ta třešnička na dortu, ten závod úplně nevyšel, ale věřím, že to vyjde příště. Zlepšení očekáváme, bylo by dobré, kdyby pátek i sobotu zopakoval, ale je nejdůležitější, aby se mu vydařil právě ten závod."

Pro mladého českého závodníka se tak jednalo o relativně úspěšný přechod do vyšší kategorie. "Moto2 bude stoprocentně dělaná pro něj, protože je vysoký kluk, tudíž mu Moto3 nesedělo tolik, což dokázal i tady během katarského víkendu. Sednout na Moto2 a jet takhle jako nováček nezvládne jen tak někdo," řekl Abraham.

Na celý rozhovor se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dallas se udržel, Dončiče dělila asistence od triple doublu

Basketbalisté Dallasu odvrátili semifinálovou blamáž a ve čtvrtém zápase série s Golden State Warriors si připsali první výhru. Domácí Mavericks si v průběhu zápasu udělali pohodlný náskok a před poslední čtvrtinou vedli o 29 bodů. Nakonec vyhráli 119:109 a protáhli sérii minimálně do pátého zápasu. Nejvíce zářil tradičně domácí Luka Dončič. Slovinec zaznamenal 30 bodů, 14 doskoků a 9 asistencí.