Lampard na kolenou. Tottenham jeho tým znemožnil debaklem

Fotbalisté Tottenhamu slaví gól do sítě Evertonu | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Tottenhamu si více než dobře zlepšili náladu po překvapivém vypadnutí z FA Cupu, když na svém stadionu rozstříleli Everton, který trénuje Frank Lampard, 5:0, na čemž se dvěma góly podílel kanonýr Harry Kane. Díky výhře se tak přiblížili svým konkurentům v boji o evropské poháry, ale stále jim v tabulce patří sedmé místo. Oproti West Hamu a Manchesteru United ale mají dva zápasy k dobru.

Jako den a noc. Tak by se daly ve zkratce popsat výkony Tottenhamu v letošním roce. Po dvou překvapivých domácích porážkách s Wolves a Brightonem přišel parádní zápas na Etihad Stadium proti Manchesteru City, kdy Spurs vyhráli 3:2. Poté ale následovala prohra s posledním Burnley, aby ji vystřídalo pohodové vítězství 4:0 na hřišti Leedsu. Ze zaběhnuté cesty tým ze severu Londýna neodbočil ani v FA Cupu, kdy nestačil na druholigový Middlesbrough.

Podle logické posloupnosti tak fanoušci Tottenhamu v pondělí večer očekávali jasnou výhru nad Evertonem, která opravdu přišla. Skóre zápasu otevřeli Spurs už ve 14.minutě, když Sessegnon prudce odcentroval z levé strany do vápna, kde před Harrym Kanem zasahoval Michael Keane a ve skluzu si srazil míč do vlastní branky.

O tři minuty později přišla další povedená kombinace domácích. Kulusevski přistrčil Son Hung-Minovi, který pod padajícím Pickfordem propasíroval míč do sítě. Ještě do poločasu stihli dát svěřenci trenéra Conteho třetí branku. Matt Doherty povedenou kolmicí vysunul Harryho Kanea, který tváří v tvář nedal brankáři Evertonu šanci. Celou situaci ještě přezkoumával videorozhodčí, ale ofsajdové postavení neobjevil.

​Pokud fanoušci Evertonu doufali, že do druhého poločasu nastoupí jejich miláčci v lepší formě, tak se spletli. Hned po příchodu ze šaten našel Kulusevski ve vápně Reguillona, který po pár vteřinách na hřišti vstřelil čtvrtý gól domácích. Už nyní tak bylo jasné, že zápas skončí pořádným debaklem, ale to od Tottenhamu ještě nebylo vše. Nejdříve v 55. minutě trefil Dier břevno, ale o chvíli později Doherty povedeným dloubáčkem vyzval Kanea ke střele z voleje a anglický kanonýr se nemýlil.

Ve zbytku utkání už domácí žádné branky nepřidali a pohlídali si přesvědčivou výhru 5:0.

Pondělní dohrávka 28. kola Premier League

Tottenham – Everton 5:0

Branky: 14. M. Keane (vla.), 17. Son Hung-min (Kulusevski), 37. Kane (Doherty), 46. Reguilón (Kulusevski), 55. Kane (Doherty)

V FA Cupu se ale Tottenhamu tolik nedařilo, když prohráli s druholigovým Middlesbrough po prodloužení.