Další sporty

Sázel na vlastní tým a vyfasoval flastr. Hráč NFL si nezahraje celý rok

Sázel na vlastní tým a vyfasoval flastr. Hráč NFL si nezahraje celý rok
Hráč amerického fotbalu Calvin Ridley. | Zdroj: Profimedia.cz

Vsadil si na vlastní tým a bude za to pykat. Hráč amerického fotbalu Calvin Ridley vyfasoval trest za události z loňského listopadu, kdy v době zranění sázel na vítězství svého celku Atlanta Falcons. Vedení zámořské NFL teď vydalo prohlášení, ve kterém oznámilo, že wide receiver bude suspendován. A to minimálně na celý rok.

V listopadu loňského roku se wide receiver Atlanty Falcons Calvin Ridley ocitl kvůli psychickým problémům na listině zraněných hráčů. V době, kdy řešil své duševní zdraví, sázel na vítězství svého celku i několik dalších zápasů.

Vedení NFL to zjistilo díky vazbám na sportovní sázkový průmysl a okamžitě začalo jednat. Hráč amerického fotbalu nakonec vyfasoval trest na zatím neurčito, přičemž jeden rok je minimum. Zástupci zámořské soutěže výši trestu odůvodnili tím, že si musí chránit svou pověst. Ridleyho sázky totiž prý ovlivnily integritu soutěže a poškodily důvěryhodnost veřejnosti.

"Je to zodpovědnost každého hráče, trenéra, majitele, herního funkcionáře a jakéhokoliv zaměstnance ligy," uvedl o nepovolených sázkách komisař NFL Roger Goodell pro ESPN.

"Po celá desetiletí bylo sázení na zápasy NFL považováno za jedno z nejvýznamnějších porušení ligové politiky, které vyžaduje sankci," doplnil. A prozradil i detaily. Při vyšetřování bylo zjištěno, že Ridley údajně nevyužil žádné zákulisní informace a nepokusil se výsledek nějak ovlivnit. Nikdo z týmu zároveň o jeho sázení prý nevěděl.

Související obsah

​Sám suspendovaný hráč se k trestu vyjádřil na svém twitteru. "Vsadil jsem 1 500 dolarů (přibližně 32 tisíc korun - pozn. redakce), se sázením nemám problém. Vím, že jsem udělal chybu. Ale dostal jsem roční trest. Lol," nezdála se mu výše trestu. "Pokud mě znáte, znáte i můj charakter," přidal na svoji obhajobu.

Pokání mu však nepomůže, v následující sezoně si totiž nezahraje. Proti rozhodnutí se sice ještě může odvolat, v kuloárech ale zatím nekolují žádné informace, že by tak chtěl učinit. O obnovení činnosti pak může požádat nejdříve 15. února 2023.

Od roku 2018 je Ridley druhým hráčem, který byl suspendován za sázky. V roce 2019 byl z obdobné činnosti obviněn obránce Arizony Cardinals Josh Shaw. Tomu trest vypršel před rokem, ale v uplynulé sezoně si 29letého hráče žádný z klubů do svého kádru nevybral, takže sázkařský trest mu patrně ukončil kariéru.

NFL už přišla i o svou hvězdu Toma Bradyho, který oznámil konec kariéry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události