Další sporty

Kapitán Irska oznámil konec kariéry. Rozloučí se na světovém šampionátu

Vůdčí postava ragbyové reprezentace Irska Jonathan Sexton oznámil, že se jeho hráčské dny chýlí ke konci. Kopačky na hřebík pověsí po skončení světového šampionátu, který se odehraje příští rok ve Francii.

Sexton poprvé oblékl dres Irska v roce 2009 a účastnil se už tři mistrovství světa (2011, 2015, 2019). Nadcházející šampionát ve Francii už pro něj bude ten poslední. "Je to tak, konec bude na World Cupu 2023. Teď je to na mně, abych tvrdě makal a dostal tělo i hlavu do nejlepší formy a zaútočil na posledních 18 měsíců," řekl v úterý 36letý útočník ve službách Leinsteru po prodloužení hráčské smlouvy o rok. O konci už prý přemýšlel posledních šest měsíců.

S národním týmem odehrál 103 zápasů. V pozici kapitána dovedl reprezentaci k deseti vítězstvím ze třinácti zápasů a byl také u historicky třetí porážky All Blacks. V roce 2018 se stal teprve druhým Irem, který byl zvolen hráčem roku.

Související obsah

​Nyní s Irskem bojuje o titul na turnaji Šesti národů. V prvním kole proti Walesu překonal hranici 500 skórovaných bodů, když proměnil kop za tři body. Irsko je dvě kola před koncem druhé v tabulce za neporaženou Francií. V sobotu ho čeká klíčový boj s Anglií. Utkání můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo od 17:40.

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události