Hokej

Dorovnal Jágra. Hvězdný Ovečkin se v počtu gólů dotáhl na českou superstar

Věhlasný ruský útočník Alexandr Ovečkin se dvakrát prosadil v zápase proti Calgary a dotáhl se v tabulce historicky nejlepších střelců NHL na českou legendu Jaromíra Jágra. Oba teď mají na kontě 766 branek. Zatímco padesátiletý český forvard už nejspíš žádnou trefu nepřidá, ruský bohatýr je stále aktivní a končit rozhodně nehodlá. Může určitě atakovat druhého Gordieho Howea, jenž zaznamenal 801 přesných zásahů.

Je mu šestatřicet, ale na ledě stále válí. Rus Alexandr Ovečkin zazářil i v zápase svého Washingtonu proti Calgary, který Capitals vyhráli 5:4. Nejprve uzmul kotouč na levém kruhu a prudkou ranou ze 34. minuty vyrovnal gólový stav na 2:2. 

Poté se trefil ještě jednou. V čase 58:12 navýšil vedení svého celku na 5:3, když z půlky hrací plochy přesně zamířil do prázdné klece. Díky dvěma brankám dorovnal v historické tabulce střelců NHL Čecha Jaromíra Jágra. Ten vsítil 766 gólů a je v pořadí nejúspěšnějších snajprů na třetí příčce za Waynem Gretzkym (894 gólů) a Gordie Howem (801 gólů). 

Zkušený ruský forvard teď společně s Jágrem okupuje právě třetí místo, kam ho zařadily trefy číslo 765 a 766. Zatímco Jágr na ně potřeboval 1 733 zápasů, populárnímu "Oviemu" na stejný počet tref stačilo "jen" 1 253 utkání.

Související obsah

"Samozřejmě je krásné slyšet o těchto milnících a číslech," řekl po zápase Ovečkin. "Je to vážně velké, pochopitelně, a jak jsem vždy říkal, být s těmito jmény v této společnosti je vážně super," dodal.

Vysoko navíc nevisí ani druhé místo, na nějž Ovečkin ztrácí pětatřicet zásahů. A protože sezona ještě není u konce a Rus rozhodně nehodlá končit, mohou se fanoušci těšit na to, že se pokusí dotáhnout i dalšího legendárního hráče. 

Související obsah

​V letošní sezoně je Ovečkin prozatím z pohledu nejlepších střelců na čtvrté příčce s šestatřiceti trefami. Na vedoucího snajpra Austona Matthewse má manko sedm branek. Draisaitl a Kreider zaznamenali shodně o dva góly víc.

Alexandr Ovečkin vyrovnal rekord Jágra v gólech, nadále je kritizovaný za sympatie k Putinovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události