Motorsport

Haas má náhradu za Mazepina, vrací se bývalý jezdec Renaultu či McLarenu

Haas má náhradu za Mazepina, vrací se bývalý jezdec Renaultu či McLarenu
Kevin Magnussen | Zdroj: Profimedia.cz

Jen pár dní po vyhazovu Nikity Mazepina se jezdecká stáj Haas dohodla na podpisu smlouvy s dánským rodákem Kevinem Magnussenem. Ten vytvoří tandem s Mickem Schumacherem, do seriálu F1 se vrací po roční odmlce, kterou strávil v Indy Car.

Ruský závodník Nikita Mazepin byl v sobotu propuštěn ze stáje Haas, a to především kvůli své národnosti a napojení svého otce na Vladimira Putina. Americký tým se rozhodoval, koho přijme jako druhého jezdce a skloňovalo se například jméno Pietra Fittipaldiho. Ve středu tým oficiálně přivítal Kevina Magnussena. 

Ten se poslední sezóny neúčastnil, ale předtím jezdil tři roky v řadě právě za Haas, takže stáj ze Severní Karolíny věděla, do čeho jde. Kevin Magnussen působil ale například také v McLarenu či Renaultu. Jeho nejlepším umístěním je druhé místo, které si vyjel ve svém debutu v roce 2014 na Velké ceně Austrálie. 

Související obsah

Rodák z Roskilde zaznamenal nejlepší sezónní výsledek v roce 2018, kdy se ziskem 56 bodů byl celkově devátý. V poslední sezóně, která přišla v roce 2020, byl Magnussen na konečném 20. místě a sezónu 2021 strávil mimo F1. Díky odchodu Mazepina se ale do kolotoče slavných závodů nyní vrací v plné síle. 

V těchto vozech bude letos závodit Ferrari:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události