Motorsport

Mazepin se brání, vyhazov si podle svých slov nezasloužil. Nyní zakládá nadaci

Mazepin se brání, vyhazov si podle svých slov nezasloužil. Nyní zakládá nadaci
Zdroj: profimedia.cz

Ruský jezdec Nikita Mazepin, jehož otec je v blízkém kontaktu s Vladimirem Putinem, byl během víkendu vyhozen ze stáje Haas. FIA mu povolila závodit pod neutrální vlajkou, ale nakonec ani tak v letošní sezóně F1 neodstartuje. Nyní třiadvacetiletý Rus zakládá hnutí, které má pomoci sportovcům, kteří nemohou z politických důvodů startovat ve svých disciplínách.

I přes to, že FIA povolila Mazepinovi nastupovat pod neutrální vlajkou, se ruský jezdec v následující sezóně nepředstaví. "Jsem zklamaný z toho, že byla má smlouva v F1 ukončená. I když chápu všeobecné obtíže, moje ochota přijmout navrhované podmínky, aby bylo možné pokračovat, byla zcela ignorována a v tomto jednostranném kroku nebyl dodržen žádný proces," stěžoval si Mazepin v sobotu na svém twitteru.

Nyní syn ruského oligarchy promluvil v rozhovoru s polským novinářem Cezarym Gutowskim. "O svém vyhazovu jsem se dozvěděl od novinářů, nezasloužil jsem si to," řekl mladý závodník. "Zasloužil jsem si větší podporu od svého týmu," pokračoval zklamaně Mazepin. 

Související obsah

Moskevský rodák následně pronesl, že kapitola v F1 není uzavřená a bude nadále závodit, aby měl šanci se do nejprestižnějších závodů vrátit. Na začátku rozhovoru Mazepin pronesl, že rozumí náročnosti situace a ví, že se svět před čtrnácti dny kompletně změnil. 

Nyní Mazepin zakládá nadaci, která má pomoci sportovcům, kteří nemohou nastupovat ve sportovních zápasech kvůli politickým záležitostem. Novinku oznámil na svém twitteru. Lidé ale jeho nápad nepřijali úplně pozitivně, do komentářů posílají například záběry z války.

Mezi nejlepší závodníky patří Lewis Hamilton, který se převlékl a potěšil malé děti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události