Hokej

Jágr si udělal srandu z Ovečkina. Potřebuji motivaci k návratu, vzkázal mu

Jágr si udělal srandu z Ovečkina. Potřebuji motivaci k návratu, vzkázal mu
Alexandr Ovečkin a Jaromír Jágr během utkání NHL | Zdroj: profimedia.cz

Útočník Alexandr Ovečkin vyšel v utkání proti Edmontonu gólově naprázdno, a nenavázal tak na dvě trefy z minulého zápasu, díky kterým se v počtu branek dotáhl na Jaromíra Jágra. Legendární český útočník nyní poslal ruskému kanonýrovi vzkaz.

"No tak, Ovi. Už jsem ti poslal video, abych ti pogratuloval. Potřebuji motivaci k návratu. Věřím tomu, že každý rekord má svou vlastní auru, svou ochranu. Může někdo zjistit, kolik střel na bránu potřeboval Wayne Gretzky k překonání rekordu Gordieho Howea (aby se dostal z 801 gólů na 802)? To by bylo zajímavé," prohlásil Jágr na twitteru, kde také sdílel video, na kterém Ovečkin trestuhodně nevyužil jednu z šancí v nočním zápase proti Oilers.

Alexandr Ovečkin se tak proti Edmontonu gólově neprosadil a stále má na kontě, stejně jako Jaromír Jágr, 766 branek v tabulce nejlepších střelců historie NHL. Tabulce vévodí Wayne Gretzky s 894 góly, druhý je Gordie Howe (801 gólů).

Související obsah

36letý ruský útočník to neměl během utkání proti Edmontonu jednoduché. Domácí zápas Oilers se totiž nesl v duchu podpory Ukrajině, která je sužována ruskou invazí. A na Ovečkina, který je známým podporovatelem prezidenta Putina, se pískalo.


Nestárnoucí Ovečkin však bude mít ještě spoustu příležitostí k tomu, aby Jaromíra Jágra v počtu gólů překonal. Ovi a jeho Washington se v dalším zápase představí na ledě Vancouveru. V lednovém střetnutí vyhráli Canucks 4:2, ale ruský kanonýr byl mezi střelci, když otevíral skóre zmíněného duelu.

V utkání proti Edmontonu měl Ovečkin ve statistikách hned osm střel, žádná se ale neuchytila:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události