Další sporty

Davidová v masáku doběhla v první desítce, Jislovou zradila poslední střelba

Závod s hromadným startem v estonském Otepää dokončila Markéta Davidová i přes dvě chyby na střelnici na desátém místě. Stejně se s malorážkou dařilo i Jessice Jislové, ale ta cílovou pásku proťala na 24. místě. Z vítězství se raduje Švédka Elvíra Öbergová, druhé místo patří Němce Herrmannové a třetí pětinásobné medailistce z Pekingu Norce Röiselandová.

V závodně s hromadným startem na 12,5 kilometru v estonském Otepää se představily dvě české biatlonistky, Markéta Davidová a Jessica Jislová. První jmenovaná dorazila na střelnici jako jedenáctá, ale na první položce v leže udělala jednu chybu, kvůli čemuž se propadla až na 26. místo. Jislová zastřílela bezchybně a zařadila se na devatenáctou pozici. 

Na druhém úseku Davidová výrazně zrychlila, když se před druhou střelbou posunula na 23. místo, ale navíc stáhla ztrátu na vedoucí Norku Marte Olsbu Röiselandovou z 29 vteřin na necelých 19. Položka vestoje se už Davidové podařila bez chybičky, což ji vyneslo na dvanácté místo. Jislová zastřílela opět za nulu a byla jen o příčku za Davidovou. Situace na čele se neměnila. 

Související obsah

Před třetí střelbou se Davidová dostala do první desítky, zatímco Jislová se propadla až na 24. místo. Jedna chyba ale Davidovou odsunula na 13. místo a Jislová i nadále pokračovala ve střelecké hitparádě z posledních závodů a probojovala se opět do první dvacítky. Poslední střelba vestoje jí ale nevyšla podle představ, když hned dvakrát minula cíl. To Davidová byla úspěšnější a do poslední běžecké části závodu vyrazila na desátém místě. 

Tuto pozici držitelka malého křišťálového glóbu udržela až do cíle, zatímco Jislová závod dokončila na 24. místě. Z vítězství se raduje Švédka Elvíra Öbergová, druhé místo patří Němce Herrmannové a třetí pětinásobné medailistce z Pekingu Norce Röiselandová.

Konečné pořadí:

1. Elvira Öbergová (SWE) 34:41,6
2. Denise Herrmannová (GER) +4,5
3. Marte Olsbu Röiselandová (NOR) +4,8
4. Linn Perssonová (SWE) +5,9
5. Franziska Preussová (GER) +8,1
6. Vanessa Voigtová (GER) +13,8
7. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA) +15,2
8. Tiril Eckhoffová (NOR) +17,4
9. Hanna Öbergová (SWE) +27,1
10. Markéta Davidová (CZE) +40,4
...
15. Paulina Fialková (SVK) +1:11,3
24. Jessica Jislová (CZE) +2:26,7

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události