Bouzková otočila zápas a nadělila i kanára. Končí Siniaková a Martincová

Marie Bouzková | Zdroj: Profimedia

Další tři Češky čekal souboj ve druhém kole prestižního turnaje v Indian Wells. Do třetího kola v noci postoupila Marie Bouzková, která otočila náročný duel s Pegulaovou. V rozhodujícím setu jí navíc uštědřila kanára. Naopak končí Tereza Martincová a Kateřina Siniaková.

Bouzková měla před sebou velmi těžký úkol, ale i nadále pokračuje v dobrých výkonech. Po úspěšné kvalifikaci si v Indian Wells připsala už čtvrté vítězství. Tentokrát jí v cestě stála světová devatenáctka Jessica Pegulaová. První set byl velmi vyrovnaný a do stavu 5:5 si obě soupeřky vzaly po jednom servisu. Bouzková ale následně ztratila ještě jeden a prohrála úvodní sadu 5:7.

Jenže pak přišla spanilá jízda pražské rodačky. Ve druhé sadě vzala Pegulaové dvě podání a dokráčela si pro vítězství 6:2. Rozhodující set byl ještě jednoznačnější a 23letá Češka počastovala Američanku kanárem. Ve třetím kole ji čeká Veronika Kuděrmetovová.

​Druhé kolo bylo konečnou pro Terezu Martincovou, kterou vyřadila obhájkyně titulu Paola Badosaová. Česká hráčka ztratila se světovou sedmičkou hned svá první dvě podání a padla jednoznačně 2:6. Druhý set byl o poznání zajímavější a došel až do tie-breaku. V něm ale Španělka využila druhý mečbol a raduje se z postupu do třetího kola.

Kateřina Siniaková sice poprvé letos proklouzla ve dvouhře přes první kolo, ale dál už to nedotáhla. Stopku jí vystavila Řekyně Maria Sakkariová. V prvním setu ztratila světová hráčka číslo 55 podání za stavu 5:3 a favoritka zápasu následně set doservírovala. Druhá sada byla přehlídkou ztracených podání, ale to klíčové si nechala vzít opět Siniaková za stavu 5:5. Rodačka z Hradce Králové tak prohrála 3:6 a 5:7. Sakkariová vyzve ve třetím kole Petru Kvitovou.

Kateřině Siniakové se daří především ve čtyřhře, kde s parťačkou Barborou Krejčíkovou ovládly Australian Open: