Hokej

Vítkovický tým ničí horečky. Vedení žádá o odsunutí zápasů play-off

Vítkovický tým ničí horečky. Vedení žádá o odsunutí zápasů play-off
Hokejisté Vítkovic | Zdroj: Profimedia

Tým hokejových Vítkovic je v rozkladu. A ne z výkonnostních důvodů, ale z důvodu virózy, která se šíří kabinou. Hokejisty kosí vysoké horečky a klub tak požádal vedení soutěže o jednodenní odklad třetího a čtvrtého zápasu předkola play-off s Olomoucí.

"Mužstvo je v úplně dezolátním stavu. Někteří opravdu doslova nemohli vstát z postele. Vysoké horečky, 39 až 40 stupňů. Nechci být jmenovitě konkrétní, ale jednoho hráče musela odvézt záchranka. Ti, kteří mohli jakžtakž vstát, dostali prášky na sražení teploty a šli hrát," řekl pro klubový web sportovní ředitel klubu Roman Šimíček.

"V takovém stavu jsme nastupovali k oběma domácím utkáním. Když ale v neděli přišli na trénink jen dva hráči a dva trenéři, museli jsme začít jednat," pokračoval Šimíček. "Hned od pátku jsme hráčům nasadili léky – paracetamol – ke snížení teploty a bolesti a samozřejmě vitamíny," popsal klubový lékař Jozef Jakub.

Související obsah

​Vítkovičtí tak podali oficiální žádost na vedení Tipsport extraligy a žádají o odklad pondělního a úterního utkání předkola play-off. "Je to nestandardní situace, proto jsme se rozhodli k nestandardnímu řešení. Požádali jsme o odklad zápasů o jeden den. Nejprve jsme se obrátili na soupeře, ale ten nám nevyhověl," mrzí Šimíčka.

"Následně jsme naši žádost směřovali na vedení ligy, protože jsme přesvědčení, že rozhodnout se má v zápasech na ledě. Jeden den odkladu jsme zvolili proto, abychom nenarušili program blížícího se čtvrtfinále. Věříme, že se tým dá do kupy alespoň tak, abychom byli schopní dát dohromady sestavu na zápas," dodal sportovní ředitel.

Letos týmy decimoval i koronavirus. Kvůli němu se zrušil slavný Spengler Cup, kde se měla představit i Sparta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události